הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 1.1.2013 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 1.1.2013 - מאת משה שלום FXCM

הפשרה הופשרה, ועדכון הדולר-שקל

והנה הפשרה הגיעה. היא סוף סוף הופשרה מן הקירור העמוק שבו היא הייתה. הנשיא ויתר (450 אלף כסף מס במקום 250), והרפובליקאים ויתרו בצד הקיצוצים. מרוב מתיחת הגומי, לא הצליחו לייצר את הדרמה המושלמת, ולהעביר את כל החבילה, גם בסנאט וגם בקונגרס, לפני חגיגות השנה החדשה.

אבל וול-סטריט הבינה את הרמז, ויצרה מומנטום אדיר של אופטימיות, תחילה בחוזים, ואח"כ במדדים עצמם. ההקלה היא כמובן לא במהות, אלא יותר בהרמת אלמנט חוסר הוודאות, כאשר היה בהחלט סיבה טובה נוספת להביא לעליות גדולות, והיא סידור חלון הראווה של היום האחרון בשנה.

מה הלאה? מאז נובמבר, כאשר מדד ה-S&P500 הגיע לתחתית של 1342 אנו, לדעתי, במהלכו של "ראלי סוף שנה", כאשר כל מרכיביו היו במקום, חוץ מן הצוק. עכשיו, יש לשער שאנו נראה אותו, את ראלי סוף השנה, מתחיל לתפוס תאוצה בצורה קצת יותר ברורה לכיוון היעד הברור של 1475 (השיא האחרון), ואף גבוה מכך.

לעת עתה, נושא העלאת תקרת החוב מחליפה את בעיית הצוק, אבל היא בימים אלו קצת פחות דחופה, ולכן יש קצת יותר אוויר לנשימה אצל האופטימיים. כל זה, כמובן, אם לא נראה את התגובה המתבקשת מצד חברות הדירוג, דהיינו הורדת ציון נוסף של ארה"ב.

הרי, ה"פשרה" היא סתירה מצלצלת למי שציפה לראות כאן התחלה של רמז לשמועה בדבר פתרון אפשרי של בעיית החוב.

 

גרף

 

למרות העליות המהירות, והמדהימות בשוק המניות המקומי, עקב ההשפעה החיובית המגיעה מחו"ל, הדולר ממשיך להחזיק מעמד, איפה שהוא נמצא בימים האחרונים. זו התבצרות מעניינת, וחריגה, כי היה הגיוני להניח שתהליך חיובי זה במניות, יגרום לשלילה די גדולה של הדולר.

אולי הגענו לזמנים שבהם נראה גם דולר וגם מניות עולים יחד, לאורך זמן? לכיוון העולה ניתן למנות את המצב הטכני של המטבע בלבד. כל השאר מצביע על כיוון מטה ל-3.70. בראש הגורמים לכך הייתי שם את הצעדים הממשלתיים האחרונים, של עליית מיסים, למרות ימי בחירות, המראים למשקיעים אצלנו, שהממשלה הנוכחית (שעל פי כל הסקרים תהיה מאוד דומה לממשלה הבאה) נחושה לעמוד בנתוני מקרו נוקשים.

זה דבר שלילי לדולר, וחיובי לשקל. כמו כן, הנזילות הנמוכה ביותר בשוק המט"ח בכלל ובדולר-שקל בפרט, מייצרת סוג של "המתנה" לקראת ימים של מסחר יותר אקטיבי. לסיכום:

במידה והטכני יתגבר על הפונדמנטלי, נראה את הדולר עולה לכיוון 3.741 , 3.757, ו-3.791. אם הוא יקרוס תחת כובד ה"חיוב" המגיע מזירת נכסי הסיכון ובמיוחד מזירת המניות, נראה את הדולר יורד לכיוון 3.705 ואח"כ 3.696.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.