הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 1.12.2011 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 1.12.2011 מאת משה שלום FXCM

 

פטיש חמש קילו

 

לכאורה ימים של שמחה וצהלה בשווקים. עולים 3, 4, או 5% ביום, ומאז תחילת השבוע המדד המוביל בארה"ב (S&P500) הצליח לא רק לעלות הרבה, אלא לעבור רמת התנגדות קשה ביותר (1210) בקלות מדהימה.

 

לא רק זאת, אלא שירידה, עצירה וחזרה לעליות מעל רמה זו, ובמיוחד מעל הממוצע הנע 50, יהוו טריגר לא קטן למנהלי כספים רבים, המפקפקים במהות המגמה העולה החדשה לחזור, בחוזקה לצד השורי.

 

אבל רגע אחד... מה באמצע שידרו לנו הבנק המרכזי הסיני, ואחריו כל האחרים במעשיהם אתמול? האם צעדים אלו היו עידוד נוסף במסגרת של התאוששות? או האם הצעדים היו סימן מובהק של דאגה גדולה מן המצב, ובמיוחד מנתונים שהם, בני האלמוות, רואים לפנינו?

 

על פי אופי הפעולה המתואמת ביניהם, ניתן להבין שהעולם (המפותח והמתפתח) עמד לפני רגע "ליהמן" של ממש. האם הדולרים לכיוון אירופה הייתה הכוונה? או אולי היורו לכיוון הפד היה המניע למהלך הגדול?

 

את ההרחבה הסינית (המתואמת גם היא, ניתן להבין היטב, אבל הסיבה להוזלת ה-Swap עוטה בערפל. האם יכול להיות שהפד יהיה ה"קונה האחרון" של המימון הממשלתי האירופאי, ובכך יחליף את ה-ECB שאיננו רוצה לעשות זאת?

 

המון שאלות, ומעט מאוד תשובות. התחושה עכשיו מצוינת לקראת ה-9 לדצמבר, שבו אנו אמורים לקבל מן ההנהגה האירופית עוד הצגת תיאטרון קאבוקי של עמידה איתנה. כל אנליסט מתחיל יכול בהחלט לחשוב שהנשיא אובמה כנראה מאס מחוסר האונות של מנהיגי היבשת הישנה, והראה להם אתמול שאם הם לא יעשו את הנדרש, הפד, שאיננו מפחד כידוע להריץ את מכונת הדפוס, יעשה זאת במקומם.

 

 

דולר-שקל:

 

מה יום אחד עושה למטבע! צעדי הנגידים חתכו לגזרים את הדולר בעולם, ולאחיו המקומי לא הייתה ברירה אלא להצטרף. את 3.76 כבר עברנו מטה, ולדעתי הפסגה הכפולה ב-3.80 אכן מצביעה על תבנית היפוך, ולא על דשדוש זמני.

 

רמות התמיכה החשובות הבאות לציון הן: 3.73 ולאחר מכן 3.67. לעומת זה, מעבר מעל 3.81 יפתח את המסלול ל-3.82 ולאחר מכן ל-3.88. האם נגיד הבנק שלנו היה בסוד העניין של אתמול? האם הורדת הריבית שלו הייתה סמן של מה שיקרה? מעניין יהיה לעשות מחקר על התופעה המקדימה הנקראת "סטנלי פישר".

 

משה שלום

ראש מחלקת המחקר - FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.