הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 1.5.2012 - מאת משה שלום

סקירת מט"ח יומית 1.5.2012 - מאת משה שלום

הפתעה ללא הפתעה

התבשרנו היום על ירידה של כ 0.5% בריבית האפקטיבית על הדולר האוסטרלי. זו הייתה הפתעה מסוימת, כי רוב הפרשנים ציפו עדיין לירידה של כ-0.25% בלבד, אבל אני חייב לומר, שבשבילי זו לא הייתה הפתעה כלל. הורדת הריבית הזו איננה רק סמן של מה שקורה באוסטרליה.

 

יותר נכון לחשוב על כך כסימן של מה שקורה בזירה המתפתחת, ובמיוחד באסיה. סין, ולווייניה האזוריים מתחילים להראות סימני עייפות מן הצמיחה האדירה, אותה הם הציגו הרבה מאוד שנים. דובר על כך רבות:

בועת נדל"ן, המתחילה להראות סימני התפוצצות בערי החוף

ייצור יתר לצורכי מתן עבודה להמונים

שווקים קולטי תוצרת (אירופה, יפן, וארה"ב) שאינם נמצאים בדיוק במלוא המרץ

התפתחות בלתי נמנעת של עלייה בהוצאות המדינה עקב עליית רמת החיים של האוכלוסייה

 

כל אלו מביאים למצב שעל פי סקרים פרטיים (בניגוד לסקרים הממשלתיים), אנו מתחילים לראות האטה, ואף מיתון, בכושר הייצור של האזור כולו, ושל סין במיוחד.

 

אוסטרליה, הסובלת גם היא מבעיית נדל"ן מתפתחת (המוערכת ככזו שבין מה שראינו בארה"ב לכזו הדומה לספרד), מתחילה להרגיש את ההאטה הזו, במקום הכואב ביותר: ייצוא חומרי הגלם. מאזני החברות הגדולות בתחום זה, מצביעים על ירידה די גדולה במכירות לאזור זה של העולם.

 

הדולר האוסטרלי ירד די חזק אחרי ההודעה ה"מפתיעה" הזו, אבל באותו זמן, הבורסה המקומית עלתה מאוד יפה. יש עדיין רבים וטובים הרואים את הקשר בין עלות המטבע, לייצוא. אני שותף לעקרון הזה, אבל במקרה של אוסטרליה, תלותה בצמיחה של איזור המחיה סביבה, נמצא כבר היום בדרגה הרבה יותר חשובה, מאשר ירידה של חצי, או אפילו אחוז שלם, בעלות הכסף.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.                

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.