הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 11.12.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 11.12.2012 - מאת משה שלום FXCM

מטבעות זהב, ועדכון הדולר-שקל (על בסיס גרף יומי)

 

גרף

 

התבשרנו שמכירות מטבעות הזהב עלו פלאים, וזאת מאז עלייתו לשלטון של הנשיא אובמה. באותו זמן, הזהב עצמו, כסחורה, לא ממש התקדמה במחיר אלא להיפך. מה הפלא הזה? העניין מצביע כנראה על ההבדל הגדול הקיים בין ה"איש הפשוט", והמוסדיים הפיננסיים.

לגבי אותו קונה מטבעות פיזיות, יש סיבה ברורה לאי אמון בממשל, ובמערכת הפיננסית, וזאת עד לדרגה של לטרוח, וללכת לחנות המטבעות הקרובה. כמו כן, יש לזכור שכל מטבע של אונקיה עולה כ-1700 דולר, סכום לא מבוטל עבור קונים פרטיים.

המוסדיים לעומת זאת, ממשיכים לשחק את המשחק הפיננסי, לקנות ולמכור את הזהב כעוד נכס שמרוויחים מתנועתו, ולא ממהותו ארוכת הטווח. אצלם, וזאת הכללה כמובן, הצוק הפיסקאלי, ומה שעומד מאחוריו (חוסר האונות של הפוליטיקה העכשווית לפתור בעיות עמוקות) לא משנות לטווח המיידי, ואף יותר מכך.

האם נפילה מהצוק תגרום להם סוף סוף לראות מה שכל אדם פשוט כבר מבין? קשה לומר. בן ברננקי, ודומיו, דואגים היטב שמה שקורה בוושינגטון לא יגרום לקריסת המערכת, וכבר מורצת באוויר השמועות תוכנית ה-QE הבאה, הרביעית במספר, אשר תחליף את תוכנית ה-TWIST המפורסמת, ואשר הפעם תזרים את ה-45 מיליארד דולר לחודש, ללא מכירות מאזנות.

האופטימיות המוסדית לגבי ראלי סוף השנה ניכרת בכל תחום, ובכל שוק. מתעלמים מנתוני מקרו שליליים, ומקבלים נתוני מקרו חיוביים כסיבה להמשך עליות במניות. כך, היה היום בדבר ה"אווירה העסקית" בגרמניה, ובאירופה, הנמדדת על ידי ה-ZEW, אשר עלתה פלאים.

כך האירו החל לתקן מעלה בחוזקה. הדולר, העומד כנגדו, ירד בהכרח, והביא לירידת ערכו של הדולר אצלנו. זה מחזיר את הדולר המקומי לתחתית תחום הדשדוש שציינתי אתמול, דהיינו רמת התמיכה של 3.787. קשה מאוד לחדש לגבי העתיד, כאשר נכס הולך ושב בתחום כזה, וזה המצב כרגע במטבע האמריקאי שלנו.

לכן, נאמר, לסיכום, שכל עוד המטבע האמריקאי יימצא מעל 3.787 נשאר חיוביים עליו, כאשר עדיין קיים הגיבוי לכך מהאינדיקאטור של המומנטום. היעדים מעלה, במצב החיובי נמצאים ב-3.849, 3.871, 3.886 ו-3.911.
לעומת זאת ירידה מתחת ל-3.787 תניב תנועה מהירה לכיוון 3.767,ו-3.735.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.