הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 15.1.2013- מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 15.1.2013- מאת משה שלום FXCM

אמנות המניפה, ועדכון הדולר-שקל

הפסיכולוגיה האנושית מגוונת, ועמוקה, כים. מה שמפליא הוא שכאשר עוסקים בהשתקפות שלה בשוקי ההון, הדבר הבולט ביותר הוא הדמיון, ומחזוריות, של אותם תבניות התנהגות. כבר דנו גדולים, וחכמים, ממני על הרגשות הבסיסיים המניעים שווקים אלו: הפחד מהפסדים, והתקווה לרווחים.

בשניהם רמות שונות של גובה להבות, ובשניהם תופעות תבניתיות המצביעות על הלך הרוח העכשווי של השחקנים במגרש הפיננסי. את המניפה ניתן לראות בשתי סוגי המגמות: היורדת, והעולה, דהיינו כאשר הפחד או התקווה שולטים ברמה.

המניפה היא התגשמות חלומו של כל פסיכולוג: ויזואליזציה של קיצוניות הדרגתית בפנימיות רגשית. לפניכם המניפה היפהפייה של היין היפני (גרף יומי): 

 

גרף

 

(דרך אגב, מניפות מורגלות לבוא בשלישיות. והנה כאן, רביעייה).

מניפה זו היא סימן נוסף לתקווה, שהפכה להיסטריה, ולשכנוע כה גדול, שהוא יכול ממש להפוך להוראת ביצוע: "לקנות בכל מחיר!" לא אכנס לסיבות ליצירת תמונה טכנית כה יפה. מה שאני רוצה להדגיש היום הוא שתי נקודות חשובות תמיד, בהקשר למניפה:

אלימות שבירתן תהיה כגודל התקווה שהן שיקפו, ויעד התנועה בשבירה של קו אחד בה, הוא הקו הבא, בה. כולם, ובני דודם, יודעים שהיין היפני חלש ובדרך להיות חלש יותר. הרי ראש הממשלה היפני הבטיח זאת. מה שחלק לא יודעים עדיין, הוא שלכל תנועה יש גם תיקון טכני, ושהוא יכול לגרום לייאוש לא קטן, גם אצל אלו שנמצאים בכיוון הנכון לטווח הבינוני-ארוך. ראו מקרה זהב.

דולר שלנו מתחזק בתקווה למדד נמוך ולתגובה מתאימה מבנק ישראל"

 

גרף

 

האירו בעולם מאבד מכוחו המתלהם, שוקי המניות מקרטעים במקצת, וקיימת שמועה באוויר בדבר ירידה מפתיעה במדד המחירים לצרכן. כל אלו מהווים כרגע את הגורמים המאיצים להתאוששות הקטנה של הדולר-שקל, כאשר 3.70 מהווה את הגבול התחתון של השלילה במטבע הזה.

בנק ישראל אינו משתתף אקטיבי במשחק הדמוקרטי, אבל מעשיו והשפעתו, ממש כן. ריבית שקלית נמוכה או גבוהה, קובעים די הרבה בסוגיות הנידונות במסגרת אותן בחירות: יוקר המחיה בכלל, והדיור בפרט. אם וכאשר נראה אינפלציה מרימה ראש, בנק ישראל לא יוכל להשתחרר מן הדילמה של העלאת הריבית, למרות המיתון המסתמן בהכנסות המדינה.

בינתיים, כאשר יש דווקא סכנה של דפלציה במשק, סטנלי פישר יכול לנסות את המסלול היורד כעזרה למי שעדיין יכול לצמוח: הייצוא. היעדים מטה, להמשך אפשרי של השלילה נמצאים ב 3.704, 3.691, ואז חור שחור עד 3.652 כאשר חזרה מעלה חייבת לעבור דרך רמות המחיר הנמצאות ב-3.75, 3.791, 3.849, ו-3.875.


 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.