הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 16.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 16.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

נתונים

כאשר הופיעו נתוני התעסוקה בארה"ב, אשר הצביעו על ירידה של אחוז האבטלה מ-8.1% ל-7.8%, עלתה קריאה של תדהמה, מעורבת בצחוק, ואכזבה גם יחד. כל הרגשות האלו היו כתוצאה מן החוצפה שבה מניפולציה כה גסה מבוצעת לעיני כל.

כל מי שבוחן את הנתונים רואה מייד שאין בהם הגיון ושעלייה של 114 אלף משרות (חלקן נובעות ממודל דמיוני גם כך) לא יכול היה להוריד 0.3% אבטלה. למרות שלא היה שינוי בכמות המובטלים הלוקח בחשבון את המיואשים ואת העובדים חלקית (U6) משרד העבודה הצהיר: "Total employment rose by 873,000 in September" (!?).

העניין החשוב הוא, שהמספר התקבל בציבור כאמיתי לחלוטין. צוות הבחירות של אובמה יודע היטב שרוב הציבור אינו יכול להבדיל בין תפוח לפיל בנושאים האלו, ושאם ה"נתונים אומרים משהו" אז זה כנראה נכון. בקפיצה גדולה למדינתנו הקטנה: מדד של 0% (!?).

האם מישהו שחי כאן באמת חושב שהמדד הזה משקף את גידול יוקר המחיה? מן הדלק, ועד הסופר, דרך הבריאות, והחינוך, וכל השירותים שאנו צורכים (ביטוח, נופשים, וכו...) הסה"כ היה 0% עליה? בניגוד לארה"ב קשה יותר לחפור בנתונים, אבל אני מאוד חושש למצב שבו הנתונים הכלכליים שאנו מקבלים

על הכלכלה שלנו (שהיו עד כה יחסית אמינים), יהפכו ללעג וקלס, כמו אלו שהופיעו לאחרונה בארה"ב הגדולה.

 

עדכון על הדולר-שקל

 

גרף

 

מדד המחירים לצרכן (0%) ביטל למעשה את הלחץ על בנק ישראל להעלות את הריבית. האם באמת אין אינפלציה בכלל בארץ? זה לא כל כך חשוב לסטנלי פישר. הוא כבר אינו מחויב לעמוד בדילמה הגדולה שבין האטת המשק (ואת בועת הנדל"ן המקומית) או לסבול מאי יציבות במחירים.

השקל היה צריך להיחלש, דהיינו הדולר היה צריך להתחזק ולעלות כתוצאה מן המדד, אבל מה שקורה בפועל הוא המשך הירידה האיטית לרמות מחיר נמוכות יותר בדולר המקומי שלנו. אם הירידה המתמשכת אינה נובעת מפעילות אופציונאלית של הבנק המרכזי, עלינו לחפש את הסיבות במקום אחר.

השקעות זרות? שוק המניות המקומי אכן מצביע על כך במקצת. בחירות מתקרבות? נכון, אבל יש עוד קצת זמן עד שנראה את ההשפעה ה"חיובית" של הבחירות על האווירה הכלכלית. מה שנשאר הוא האירו (או ליתר דיוק השפעת האירו על הדולר אינדקס) והתנהגותו.

שם באמת יש התפתחות חיובית הרבה יותר מאשר בנכסים הקורלטיביים אליו. גם המניות (בארה"ב) וגם הזהב ממש לא נראים חיוביים כמו המטבע האירופאי, ולכן הדולר בעולם, ואצלנו, ממשיך לסבול. טכנית, מצב מכירות היתר עדיין לא נמצא במצב קיצוני מדיי, וכמו שציינתי כאן אתמול אין עדיין סיבה לחשוב שמצאנו כאן תחתית.

היעד הסביר הבא עומד ב-3.776 אם המגמה לא תשתנה לפני כן. מה ייחשב לשינוי? עלייה מעל גבול התעלה היורדת העומדת כרגע סביב 3.856.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.