הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 16.5.2012 מאת משה שלום

סקירת מט"ח יומית 16.5.2012 מאת משה שלום

יום במכונת הכביסה התקשורתית

רוב הזמן המקצועי שלי, אני נמצא בתחושה חמימה של שגרה פיננסית. זה עולה, זה יורד, כולם משחקים את משחק המגמה. אבל, כאשר הברבור השחור מתחיל להציץ ולפגוע, אני מתחיל להרגיש סחרור קל מאוסף הידיעות המעניינות. זה דומה במקצת להימצאות במכונת כביסה תקשורתית.

נכון הדבר שכבר מאסתם מלשמוע על המשבר האירופי, ובמיוחד על יוון הסובלת? אבל מה לעשות, והברבור השחור הגיע הפעם משם.

יום אחרי יום, אנו עדים לקובעי מדיניות כלכליים חשובים המביעים שאננות, והשלמה, לגבי יציאתה של יוון מגוש היורו. תחילה שמענו על כך משר האוצר הגרמני, לאחר מכן ממישהו בכיר בבנק האירופי המרכזי, והיום בבוקר מקריסטין לאגארד (!!), ראש קרן המטבע הבינלאומי (IMF). אזכיר כאן שזו אתה קריסטין אשר התקשרה לפולסון (שר האוצר האמריקאי ב-2008 כדי להניא אותו מלתת לליהמן לקרוס).

מסקנה הגיונית אחת נשארה למחשבה: זה כנראה באמת יקרה! לא יאומן.

היורו, ובכלל כל נכסי הסיכון, מתחילים לתמחר את האירוע, ובצורה די מהירה, כפי שאתם יכולים לראות. אבל זה לא הכול. שמענו שהוצא כמיליארד יורו מן הבנקים היוונים על ידי האזרחים שם, שמענו שכנראה לא יהיה מנוס מבחירות חוזרות ביוני (כי לא מצליחים להקים ממשלה באתונה), ושמענו שקרנות גידור מתחילות להמר בגדול (שוב) על ה-CDS היווני. אזכיר כאן שהימור כזה מהווה, בעצם, הימור על "פשיטת הרגל" של המדינה, וזאת בצורה אלגנטית ועקיפה.

כל זה בא לומר דבר אחד: אשר יגורנו בא. אירופה, ויוון הקטנה כמובילה בראש, הם הדומינו הראשון. כל עיני העולם, ובמיוחד אלו של הנשיא הצרפתי הטרי, אלו של השולטים בספרד, בפורטוגל, ובאיטליה, ולדעתי גם אלו של חלק מן הציבוריות הגרמנית, נשואות לעבר מריו דראגי הקוסם.

טרישה (ראש הבנק האירופי המרכזי הקודם, והנוקשה), הוא כבר לא יהיה, אבל האם הוא יכול להיות אלן גרינספן, או רחמנא לצלן, בן ברננקי? האם ה-LTRO יהפוך ל-QE רשמי, אמיתי, מכול הלב?

זו התקווה של כל אלה המחזיקים עדיין (וממש אין הרבה כאלה) פוזיציות לונג על היורו הצולל.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.