הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 19.11.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 19.11.2012 מאת משה שלום FXCM

עדכון על הדולר-שקל

 

גרף

 

בסקירה של סוף השובע ציינתי שהדולר-שקל כנראה יימצא מכשול די גדול להמשיך מעל אזור 3.968, המהווה התנגדות היסטורית, גבול עליון של התעלה העולה, ורמת תיקון פיבונצי של 61.8 אחוז. למרות זאת, מבחינה טכנית גרידא, לא היה בסיום של השבוע שעבר שום סיבה להניח על שינוי שלילי, ולכן, הסבירות נמצאה עדיין בצד החיובי של התנועה במטבע זה.

בינתיים, ראינו יצירה של פסגה כפולה מינורית סביב 3.97, ושבירה מטה של רמת תמיכה סביב 3.941.

ביחד עם אלמנטים לא טכניים כמו הצפי לסיום המבצע בעזה, חיוב בשווקים הבינלאומיים (בתקווה לפתרון חלקי של הצוק הפיסקאלי בארה"ב), ושבוע קצר של מסחר בארה"ב בגלל חג ההודיה (יום חמישי ושישי הקרובים), אין ספק שעכשיו התחושה היא שלפנינו מימוש קצת יותר גדול במטבע האמריקאי אצלנו.

אציין מייד: שינוי רשמי במגמה יירשם בטווח הקצר סביב 3.912 בלבד, כאשר נראה שפל חדש, מלווה בירידה מתחת לרמת תמיכה די משמעותית. בינתיים, המצב די בעייתי לשני הצדדים של המתרס:

עבור מחזיקי הדולר, רמת 3.941 חייבת להיכבש מחדש. אז, היעד הוא ברור להפליא, ונמצא במקום שבו נמצאת עכשיו הפסגה הכפולה, דהיינו סביב 3.973. לעומת זאת, לשורטיסטים, יש בעיה להיות בטוחים בעצמם עד שלא תישבר 3.912, כי בסה"כ הדולר נסחר עדיין במסגרת תעלה עולה ממש מסודרת.

מי שלא מבין את הדילמה של אותם שורטיסטים יכול להיזכר בתקופה שבין סוף אוקטובר, ותחילת נובמבר, כאשר הדולר ירד מ-3.91 ועד 3.857. זו הייתה כמובן רק הקדמה לעלייה הדרמטית שקרתה לאחר מכן, ואשר העלתה את המטבע האמריקאי מ-3.857 ועד 3.973.

מה זה אומר? שהדרך היחידה להתמודד עם התנודתיות של נכס פיננסי היא להניח שהמגמה תמשך, וזאת עד להוכחת ההיפך. כמובן שלכל משקיע חייבת להיות שיטה, אופן ניהול סיכונים, ומשמעת, מותאמים לו. ושהוא יידע ליישם את שלושת רגלי ההצלחה האלו לעובדות הבאות מתנועת המחיר של אותו נכס.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.