הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 19.12.2012- מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 19.12.2012- מאת משה שלום FXCM

תאטרון קבוקי, ועדכון הדולר-שקל

מה שקורה בימים אלו, בסאגה של הצוק הפיסקאלי, דומה מאוד למה שראינו בדיונים על העלאת התקרה של החוב. תחילה, עמדות קשוחות, בלתי מתפשרות, כאשר הנשיא, והרפובליקאים, מסרבים לראות את האיום הניבט מחוסר ההגעה לפתרון.

לאחר מכן, מהלך של ריכוך עמדות, בצורה מינימאלית, אבל ללא תאום עם הצד השני. ועדיין, כל צד ממשיך להשמיץ את רעהו בחוסר הנכונות שלו לדאוג קודם כל לעם האמריקאי, וזאת מעל השיקולים הפוליטיים הצרים. ואז, פתאום, מופיעה הפשרה הגואלת, המשאירה טעם רע לכולם: לאלו שבאמת מאמינים במשהו, הפשרה נראית ככניעה לדרישות החצופות של הצד השני. לציניקנים זה היה ברור שכולם מציגים הצגת תיאטרון קבוקי, שבה לכולם מסכות כבדות.

אותנו מעניין יותר תגובת השוק. בפועל, כאשר יש סיכוי להגעה לאותה "פשרה", אנו רואים ימים של אחוז, או יותר, בשוקי המניות, ובכלל אופוריה בכול קומפלקס הסיכון. כאשר, לעומת זאת, הצדדים חוזרים למשא המתן הקשוח, אנו רואים יציבות מדשדשת, ולא תיקון טכני אלים.

מה קורה כאן? התשובה קיימת בדיוק במה שהזכרתי קודם: גם בסוגיית העלאת תקרת החוב ראינו, בסופו של דבר, "פתרון". כי פשוט, לא הייתה ברירה. לכן, השוק מניח, ובצדק, שגם כאן זה יקרה. אנו חוזים באחד מן המקרים הגדולים ביותר של "קנה שמועה, מכור עובדה". ולכן, כאשר אותה פשרה תגיע, יש סבירות גבוהה לתיקון די אלים של מימוש רווחים.

אולם, וזה חשוב, דעתי היא שסיום תיקון זה יבנה את הבסיס הבריא יותר של ראלי סוף השנה שהחל באמצע נובמבר. אז, כל החלקים של הפאזל יהיו במקום: QE מאסיבי, עונתיות, סיום אי הוודאות של הבחירות, ושל הצוק.

 

גרף

 

מתקיים וצפוי המשך שלילי בשוק המט"ח המקומי. חוסר בחדשות מקומיות, שיכולות להשפיע על התנועה של הדולר אצלנו, גורם לאירו להמשיך להיות הקובע הבלעדי כמעט לתנועה של הדולר שלנו, ומטבע האירופי ממשיך לעלות ב"פראות" מעלה. רמת המחיר של 1.3180 באירו, הייתה קיר קשה למעבר, אבל הוא נפרץ מעלה, והתנועה שנבעה מכך הייתה אסרטיבית מאוד.

בכלל, מאז התחתית של 1.2870 באירו, ראינו עלייה ללא הפסקה, וללא תיקון טכני משמעותי. המשא ומתן הנפתל סביב הצוק הפיסקאלי, והגיבוי ששוק האג"ח האירופאי קיבל ממדיניותו המרחיבה המדהימה של מריו דראגי (ראש הבנק המרכזי האירופי), שני אלו ממשיכים לנטוע אופטימיות אדירה אצל המשקיעים לגבי נכסי הסיכון.

כך, הדולר העולמי, סובל מכל הנעשה, וכך הדולר שלנו ממשיך את מגמתו מטה. אתמול ראינו את הדולר חוזר לתחתית האחרונה סביב 3.77, וחודר אותה מטה עד הגעתו ל-3.76 כאשר, תוך יומית, ראינו טווח של שתי אגורות. היום הדולר ממשיך ל-3.75 ואף נמוך מזה.

כרגע, אין אלא להצביע על המשך מטה, לכיוון היעדים אשר הוזכרו כאן בעבר: 3.735 ואח"כ 3.71, כאשר היעד הראשון כנראה יושג בקרוב מאוד.

אם לעומת זאת הדולר העולמי יצליח לשנות את מסלולו המתדרדר, אולי נראה ההתחלה חיובית מינורית לכיוון 3.790. כזכור, זו הרמה הקובעת בטווח הקצר, למחשבה אפשרית על היפוך ושינוי לחיוב.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.