הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 2.1.2013 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 2.1.2013 - מאת משה שלום FXCM

כלכלת בחירות, ועדכון הדולר-שקל

כאשר הוזכר הביטוי "כלכת בחירות" היינו רגילים להבין אותו כמכסה על הרבה "שוחד", מצד קובעי המדיניות הנוכחיים, כלפי הבוחרים, וזאת בצורת סוכריות והטבות, חלקן, זמניות, וחלקן קבועות. כך אצלנו, וכך אצל רוב המדינות המפותחות, והדמוקרטיות, בה הבוחר מחליט על הישרדותו של השלטון במקומו.

בבחירות שהתנהלו באמריקה, ראינו וריאציה קצת שונה הפעם: המשך סוכריות והטבות, אבל במימון ה"עשירים". למעשה, מלחמת המעמדות, אשר ניהול הנשיא אובמה במערכתו להישארותו בבית הלבן, הצליחה לייצר מספיק מומנטום עבורו, על מנת להתגבר על פרמטרי מקרו, שככלל, היו מפילים כל נשיא אחר.

באירופה, לא היו הבטחות אלא סוג של תוכנית "דם, יזע ודמעות" צ"רצ"לינית, להחזרת המצב הכלכלי לתקופה שלפני המשבר. הבטחות שווא כמובן, אבל שתפסו ברוב המקרים, ואשר גרמו לכל הממשלים, כולל הצרפתי, להתחלף.

אצלנו, ובמידה מעניינת במיוחד, אנו רואים את תחזית ה"דם יזע ודמעות", ללא ההבטחה לסיום ההוליוודי החיובי. פשוט מסלול של מיסים, וקיצוצים, להשגת מטרות מקרו כלכליות, שבדרך כלל ממש עוברות גבוה גבוה מעל ראשם של רוב האזרחים.

אחוז גירעון, יחס חוב-תוצר, תקרת-הוצאה, כל אלו נפלאים, כאשר באים לעשות מצגת לפני נציגי S&P או פיץ", אבל ממש לא מעניינים בסופר, בהוצאות על החינוך, ועל בריאות, ובכלל במאזן הכספי של האזרחים הנמצאים בעשירונים 8, ומטה.

בנימין נתניהו, שלי יחימוביץ, יאיר לפיד או ציפי לבני, כולם, ללא יוצא מן הכלל, מבטיחים לשפר את מצבנו על חשבוננו. מי היה מאמין שנרצה שינוי מדיניות מינורי, לכיוון זו שהנשיא אובמה, ובן ברננקי, מיישמים, על מנת להחזיר קצת יותר שפיות לחשבון העו"ש, אצל רוב אזרחי המדינה.

 

גרף

 

בזירת המטבע שלנו ממשיכים לראות ירידות, ולהמשיך בינתיים לצפות לכאלו. הגורמים המשפיעים הם:
סגירת העסקה בבית הנבחרים האמריקאי, בדבר אי נפילת ארה"ב מן המצוק הפיסקאלי
תחילת השנה, המביאה תמיד כסף חדש להשקעות במניות, ובנכסי הסיכון בכלל
ירידת האטרקטיביות של הדולר בגלל ריבית אפסית,
ובכלל בהמשך השלילה הפסיכולוגית על המטבע האמריקאי בגלל תוכניות ההרחבות מס 3 ו-4 מכור מחצבתו של בן ברננקי וצוותו בפדרל רזרב.

כל אלו, לחצו, וממשיכים ללחוץ, על המחיר של הדולר בעולם (אנו רואים זאת בשערי האירו מול הדולר), וכמובן גם אצלנו.

טכנית, הדולר נמצא עדיין בתוך התעלה היורדת, ועדיין צמוד אל הדופן העליונה שלה. כמו כן, עדיין נראית הסטייה החיובית בהיסטוגרמה של המומנטום. בקיצור: אין שינוי טכני,  לעומת פונדמנטלי מאוד נוקשה עבור הלונגיסטים.

רמות מחיר מטה: 3.704, 3.691, ואז חור שחור עד 3.652.
כלפי מעלה רמות המחיר הן: 3.735 , 3.759, ו-3.791.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.