הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 20.11.2012- מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 20.11.2012- מאת משה שלום FXCM

משברים והזדמנויות, ועדכון על הדולר-שקל

אחת מן התופעות הקשות לסוחר-משקיע הממוצע הוא ההפרש בזמנים שבין האמור לקרות, והקורה בפועל. את תופעת ה"קנה את השמועה, מכור את העובדה" אנו מכירים מזמן, אבל נדמה לי שאנו עוברים תקופה שבה היא הפכה להיות הנורמה, ולא היוצא מן הכלל.

הקורלציה האחידה שבין נכסי הסיכון, וזו של אלו הנתפסים כנכסי האנטי סיכון, מרחיבות תופעה זו עוד יותר. לדעתי התופעה מוקצנת עוד יותר, עקב שתי עובדות מיוחדות לזמננו:
רוב התנועות בשוקי ההון אינן נובעות יותר מן התהליכים הרגילים של ביקוש והיצע של סביבה כלכלית נורמאלית, אלא על ידי אירועים, או אמרות, של "מתערבים" בשוק. לדוגמא: נגיד מרכזי המודיע שהוא יעשה "הכול" כדי לפתור משבר.

שנית, על ידי אירועים שאינם כלכליים כלל כמו אירועים גיאופוליטיים. לדוגמא: המבצע האחרון בעזה. אתרכז בסוג השני, וארחיב קצת על כך:
פעם, יכולנו להתבסס על ההנחה שרוב התנועה החיובית, או השלילית, הנובעת מאירוע כזה ייעשה לאחר היוודע העובדות. במילים פשוטות יותר: קצת תנועה מקדימה, והרבה תנועה נובעת. לדעתי, אנו רואים היום התכווצות כמעט ל-0 של התנועה הנובעת, לטובתה של המקדימה.

וכך, השלילה במניות, והחיובי בדולר, אשר ראינו בדקות הראשונות של המבצע, התחלפו חיש מהר לעליות במניות, וירידות בדולר, כציפייה לסיומו של אותו מבצע. כל משבר, לאחר זמן קצר מאוד, הופך להיות הזדמנות בציפייה לסיומו. ראינו זאת בעבר, אבל כאמור, אני חושב שהתהליך הואץ, ושזו נקודה למחשבה למי שחושב שיש סיבתיות ישרה, ובלתי מעוכבת, בין המציאות לבין תנועת נכסי ההון.

ד.א, אותו דבר קורה מיום שישי כנגד הציפייה לפשרה בתחום הצוק הפיסקאלי האמריקאי.

 

גרף

 

ההתלהבות לקראת סיום המבצע בעזה הביאה את המטבע האמריקאי לסביבות רמת התמיכה שציינתי כאן אתמול, דהיינו סביב 3.912. המשקיעים המקומיים, והזרים, לא ממש זזו ממקומם. בשני המקרים הם לא מימשו רווחים במניות וקנו דולרים כדי לברוח לחו"ל.

המבצע, מתחילתו, נתפס כהצלחה גדולה לישראל, בגלל כל הגורמים המצוטטים במדיה, כאשר אזכיר רק שניים מהם: ההגנה ההרמטית (לפחות זו התפיסה) שמקנה מערכת "כיפת ברזל", ומצד שני קיום חוזה שלום מחדש עם מצרים. כן, שמעתם נכון.

חלום הבלהות של מדינת ישראל היה תמיד הרגע שבו נראה בגבולותינו משטרים שונים, קיצוניים הרבה יותר מן ההנהגה שהורגלנו אליה. ה"אביב הערבי" סיפק את הסחורה, ולכאורה אנו מוקפים עכשיו (חוץ מירדן) ממשטרים עוינים וקשים במיוחד.

העימות בעזה הראה כמה טעינו. ממשל האחים המוסלמים התגלה כאחראי הרבה יותר מן הצפוי, וכ"מספק סחורה" אמין יותר, בינתיים. ניתן לראות בכך אישרור דה פקטו של חוזה השלום מחדש, והפעם עם ההנהגה העוינת ביותר שיכולנו להעלות על הדעת. וכך, כאשר זה המצב, וכאשר גיבוי בינלאומי מגיע מכל עבר, הצפי הוא לסיום חיובי עבור ישראל, מהר מן הצפוי, וירידה מהירה של המטבע האמריקאי אצלנו.

כאמור, 3.912 היא הרמה החשובה:
שבירתה תכוון ל-3.884, 3.857, 3.840 ו-3.831.
במידה והיא לא תשבר הדרך עלה רצפוה ביעדים מעניינים סביב 3.941, ו-3.973.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.