הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 15.12.2011 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 15.12.2011 - מאת משה שלום FXCM

הסבר אפשרי למצב טכני קצת מוזר

בימים האחרונים אנו עדים למצב טכני קצת מוזר: היורו, והזהב, מייצרים שפלים חדשים, כאשר נכסי סיכון אחרים, כמו מדד המניות S&P, והדולר האוסטרלי עדיין נמצאים באזורים די גבוהים מעל השפלים הקובעים האחרונים שלהם.

 

היורו סביב 1.3 והזהב סביב 1570 אינם קורלטיביים ל-S&P סביב 1210. אחד מן הצדדים, או חזק מדיי או חלש מדיי.

 

מה ההסבר האפשרי לגבי מצב מוזר זה? אחד מן היותר מעניינים מסתכם במצבם הרעוע של הבנקים האירופאים, וזאת לגבי התחייבויותיהם הדולריים דווקא. מייד אנו נזכרים כאן ב-SWAP המפורסם שבוצע בסוף נובמבר, ואשר העלה את השווקים כמו טיל לירח.

 

בזמנו כתבתי כאן, שמעשה זה נראה בעיני דווקא כמעשה חמור ביותר, המורה על מצב קשה, שאת פרטיו איננו יודעים כמובן. אבל איך זה מתקשר למה שהיורו והזהב עושים?

 

שני נכסים אלו הם מה שכנראה המערכת הפיננסית האירופית יכולה למכור, באופן מיידי, כדי לגייס דולרים. ה-SWAP, כנראה, רק "עזר" אבל, כנראה, לא עשה את כל העבודה. התחייבויות דולריות אלו, במיוחד בתחום הנגזרים, מעיקים מאוד לישויות אירופיות עקב אי יכולתן לגייס בצורה מקומית את המטבע.

 

ולמה המניות באמריקה, ומטבעות האחרים, לא ניזוקים באותה מידה? כי אותם נכסים נתמכים מאוד על ידי הקהילה הפיננסית הלא אירופית. "למכור מה שאפשר, ולא מה שהיית רוצה" הוא המוטו, שוב, שעומד מאחורי המצב הטכני המוזר הנוכחי. נראה איזה צד ישלים את החסר.

 

דולר-שקל:

 

הדולר עבר את הפסגה הכפולה של 3.80, ובכך קבע למעשה מגמה עולה חדשה. לפניו 3.82, 3.85 ו-3.89 כרמות התנגדות עתידיות. מהלכיו נשלטים כרגע על ידי תעלה עולה, בזוית יחסית מתונה, וזה אומר שיש סיכוי טוב מאוד שהדולר אכן יצליח להגיע לגבול העליון של אותה תעלה (3.85), לפני שנראה שינוי מהותי בכיוון.

 

שינוי ראשוני בגישה החיובית למטבע האמריקאי יקרה כאשר הוא יחצה מטה ויתבסס מתחת ל-3.80 שכרגע הוא הצליח לעבור מעלה.

 

משה שלום

ראש מחלקת המחקר - FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.