הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 20.12.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 20.12.2012 - מאת משה שלום FXCM

ארץ השמש העולה, ועדכון הדולר-שקל

ליפן ממשלה חדשה. לקראת בחירתה של ממשלה הזו, הנהנית מרוב מוחץ בזרוע המחוקקת, ראינו את הדולר-יין נוסק לגבהים (דהיינו ירידה דרמטית בערכו של היין), ואת מדד המניות העיקרי שם, הניקיי, מגיע לרמת המחיר הפסיכולוגית החשובה של 10000.

זאת כמובן על כנפי החברות המייצאות, האמורות ליהנות כל כך הרבה מן הפיחות המהיר של המטבע היפני. למה יש קשר בין הממשלה החדשה, וההתפתחויות המהירות האלו בשווקים הפיננסיים של מדינת השמש העולה? הכול נעוץ בהצהרת הכוונות שהובעו על ידי מנהיגיה, לפני הבחירות.

יציאת יפן מן המדמנה הכלכלית בה היא נמצאת יותר מעשרים שנה, היא עכשיו המטרה העיקרית, והעליונה ביותר. ואיך עושים זאת? על ידי יצירת אינפלציה מכוונת. ואיך עושים זאת? ניחשתם נכון: על ידי הדפסה של עוד ועוד יינים במסגרת מדיניות מרחיבה (QE) כמו זו שאנו יכולים לראות במקומות אחרים: אמריקה, אנגליה, אירופה, וכו...

אבל, מייד תעירו בצדק שלא הממשלה מדפיסה, אלא הבנק המרכזי, ותהיו בהחלט צודקים. אבל, בניגוד לעבר, הפעם לממשלה יש מזל גדול! שירקוואה, הנגיד היוצא, הדומה יותר לנגיד גרמני מאשר לבן ברננקי, יוצא לגמלאות באפריל.

לממשלה, הממנה נגיד חדש תהיה עכשיו יד חופשית למנות נגיד בדמותם של דראגי, וברננקי, אשר יספק אכן את הסחורה. ליין, ולניקיי לא לקח הרבה זמן להבין זאת. אבל מה יהיה השפעת QE מאסיבי, באמת, שיוריד את ערכו של היין לכיוון ה-100 (כן, זה כבר המספר שמדובר עליו)?

קניית אג"ח מדינה יפני יהיה קשה יותר לאוכלוסיה שהמטבע שלה נחלש. ה-QE גם ימשיך את הריבית הנמוכה על אותן אג"חים, ולכן כדאיות הקניה תהיה עוד יותר נמוכה הן למקומיים, והן לזרים. האם הטוב שיבוא מן הגידול בייצוא יפצה על השחיקה באטרקטיביות של החזקת חוב? חבל דק מאוד עומד בין תהילה, לכישלון מחפיר, עבור אותה ממשלה שקיבלה הפעם מנדט באמת בלתי מעורער.

 

גרף

 

מתקיים ועדיין צפוי המשך שלילי בשוק המט"ח המקומי. חוסר בחדשות מקומיות, שיכולות להשפיע בצורה חיובית על התנועה של הדולר אצלנו, גורם לאירו להמשיך להיות הקובע הבלעדי כמעט לתנועה של הדולר שלנו, ומטבע האירופי ממשיך לעלות מעלה, כאשר ראינו אתמול אותו מגיע לאזור ה-1.33. כאשר רמת המחיר של 1.3180 באירו, הייתה קיר קשה למעבר, נפרצה, התנועה שנבעה מכך הייתה אסרטיבית מאוד.

בכלל, מאז התחתית של 1.2870 באירו, ראינו עלייה ללא הפסקה, וללא תיקון טכני משמעותי. המשא ומתן הנפתל סביב הצוק הפיסקאלי, והגיבוי ששוק האג"ח האירופאי קיבל ממדיניותו המרחיבה המדהימה של מריו דראגי (ראש הבנק המרכזי האירופי), שני אלו ממשיכים לנטוע אופטימיות אדירה אצל המשקיעים לגבי נכסי הסיכון.

כך, הדולר העולמי, סובל מכל הנעשה, וכך הדולר שלנו ממשיך את מגמתו מטה. כרגע, אין אלא להצביע על המשך מטה, לכיוון היעדים אשר הוזכרו כאן בעבר: 3.735 ואח"כ 3.705, כאשר היעד הראשון כנראה יושג כבר היום.

אם לעומת זאת הדולר העולמי יצליח לשנות את מסלולו המתדרדר, אולי נראה ההתחלה חיובית מינורית לכיוון 3.790. כזכור, זו הרמה הקובעת בטווח הקצר, למחשבה אפשרית על היפוך ושינוי לחיוב.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.