הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 20.9.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 20.9.2012 מאת משה שלום FXCM

עימות שימושי

כמה איים מהווים היום אזור עימות לא קטן בין סין ויפן. אמנם קיימת סבירות גבוהה שיימצאו מתחת לאיים האלה כמויות גדולות של נפט וגז, אבל עימות בין שתי מדינות גדולות אלו יכול להיות מונע מהרבה מטרות "שימושיות" מאוד אחרות דווקא.

התבשרנו היום על המשך מדאיג של קיטון בפעילות התעשייתית הסינית. מדד HSBC לפעילות זו הראה 47.8, ואזכיר כאן שכל מספר מתחת ל-50 מצביע על הצטמצמות ולא הרחבה. כמו כן התבשרנו היום על עלייה דרמטית של הגרעון המסחרי היפני (-0.47 טריליון יין), וירידה לא פחות מדאיגה בפעילות התעשייתית הכוללת (-0.6%) במדינת השמש העולה.

האם מצבן המחמיר של כלכלות סין, ויפן, מוסיף קצת שמן על המדורה הרגישה גם כך? נזכור שבין העמים האלו יש הרבה עבר לא נעים כל כך מתקופת מלחמת העולם, כאשר יפן כבשה את סין כפתיחה למהלך הקולוניאליסטי שלה באסיה. מעשי הזוועה שבוצעו אז חוזרים עכשיו לחזית הרטוריקה, ולמרות כל הזמן שעבר, יש תחושה שעימות יחסית פשוט של חלוקת משאבי טבע, מנוצל ונופח למטרות פוליטיות פנימיות.

למה זה צריך להעסיק אותנו? כי אם נחפש סיבות ל-All In של כל נגידי העולם ייתכן שנמצא אחת מהן לא בעימות עצמו, אלא בגורמים המאיצים אותו, והוא התהליך האיטי אך המתמשך של שחיקת כלכלת יפן וסין בו זמנית.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.