הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 20.12.2011 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 20.12.2011 - מאת משה שלום FXCM

תופעות לוואי

כאשר מתקיימים משברים ארוכים וקשים, אחת מתופעות הלוואי לכך היא שינוי מהותי במהות השלטון. לאחר משבר שנות השלושים, קיבלנו את היטלר, מוסוליני וסטלין אבל גם את צרצ"יל. חלקם של אלו היו תוצאה ישירה של המשבר (היטלר), וחלקם יכלו לגבש את מעמדם בצורה יציבה יותר עקב הרקע שהוא יצר.

 

בכול מקרה השאלה נשארת תמיד: מה תהיה התוצאה האזרחית של קטסטרופה כלכלית. דיקטטורה מדכאת, דיקטטורה מיטיבה, ממשלות פקידים, שלטון "העם" או סתם אנרכיה. הכול אפשרי, אבל העניין הוא שזה יהיה משהו שונה ממה שאנו התרגלנו אליו עד כה, דהיינו דמוקרטיה הדוחפת למדיניות כלכלית המיטיבה עם החזק.

 

היום התבשרנו שחבר הקונגרס רון פול מוביל את המרוץ למועמדות לנשיאות ארצות הברית מטעם המפלגה הרפובליקאית. איש נחמד, וסימפטי למראה, מן הותיקים בקונגרס, ואשר ייצג עד עתה את הדעות היותר "מוזרות" בציבוריות האמריקאית:

 

-          ביטול הפדרל רזרב

-          חזרה לסטנדרד הזהב

-          החזרת כמעט כל הכוחות האמריקאים בעולם הביתה

-          אי התערבות מדינית כמעט בכול קונפילקט

-          הקטנה דרמטית של עול המס

-          ביטול כ-3-4 משרדי ממשלה המפקחים.

-          ועוד אינסוף דברים קוסמים לאנשי "מסיבת התה".

 

האם רון פול, או מישהו הדומה לו בדעותיו, הוא העתיד של אמריקה? אם כן, מה שראינו עד כה כ"מעניין" במסגרת המשבר הכלכלי הנוכחי, יהיה רק פתיח למנה עיקרית גדולה ומשמינה.

 

דולר-שקל:

 

הפריצה מעל הפסגה הכפולה של 3.80 מוכחת עד כה כפריצת שווא. אזכיר כאן שפריצת שווא היא לעיתים קרובות הכנה למהלך גדול לכיוון השני. המבחן הראשון של המטבע האמריקאי הוא בחציה מטה של הגבול התחתון של התעלה העולה שלו.

 

מתחת יש לנו את 3.73, 3.70 ו-3.67 כרמות תמיכה מעניינות. רק חזרה והתבססות מעל 3.80 תבטל את תסריט פריצת השווא ותוביל את הדולר לכיוון 3.82 והלאה.

 

משה שלום

ראש מחלקת המחקר - FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.