הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 22.11.2012- מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 22.11.2012- מאת משה שלום FXCM

רגיעה, ועדכון על הדולר-שקל

שוב רגיעה. אין יותר עימות במזה"ת. ספרד ויוון יקבלו כנראה את הכסף שחסר להם, כי אין ברירה אחרת. גם לצוק הפיסקאלי תמצא פשרה, כי אין ברירה אחרת. עונת הדוחות הסתיימה, ויש עוד זמן מה עד הבאה. הבחירות בארה"ב מאחורינו, ויש סוף שבוע ארוך (החל מהיום) של שקט מן התנודתיות של השווקים האמריקאיים.

רגיעה היא בסיס מצוין לאופטימיות, וכך אנו רואים עלייה, שוב, במניות, וירידה במטבע האמריקאי. אצלנו, ובחו"ל. בינתיים, כל הגורמים האלה מהווים גורמים חיוביים לגבי העתיד המיידי שבשוקי ההון. השאלה הגדולה היא אם החל כבר ראלי סוף השנה, או לא?

אם ניקח את מדד המניות האמריקאי כמוביל דעה בעניין, ניתן עכשיו לומר שרמת המחיר של 1340 (אזור תיקון 61.8% Fibonacci של כל העלייה המגמתית הקודמת), כנראה היוותה את רמת הבסיס להתחלה זו. אבל, כפי שציינתי כאן פעמים רבות, העלייה משם הייתה עלייה של התפרצות. ללא עצירה, וללא תיקון טכני.

לדעתי, השפל הראשון, שינבע מן התיקון הטכני הראשון, שנראה במדד, יאמר לנו הרבה מאוד על חוזקה של המגמה החדשה. סטייה חיובית בגרף היומי הייתה אידיאלית, אבל זה כמובן מחייב שפל נמוך מ-1340, וקשה לראות מצב כזה כרגע.

לכן, יהיה עלינו להסתפק כנראה בשפל גבוה יותר במחיר, אשר יהווה תיקון של הרבה פחות מ-100%. עומק התיקון יהווה אינדיקציה לחוזקה של התנועה העולה, וכך נדע קצת יותר מה לצפות מן הראלי של סוף השנה האזרחית הקרובה. ד.א. רק חזרה מעלה, אחרי אותו שפל, וכיבוש השיא שייקבע לפני כן, יגרום לאישור רשמי של המגמה העולה החדשה, כי כידוע מגמה רשמית נכנסת לתוקף רק לאחר זוג של שיאים ושפלים עולים.

 

גרף

 

בחזית הדולר המקומי ניתן כמובן לחזור ולציין את העובדה הפשוטה שהמסחר בזירת המט"ח המקומית נשלט לאחרונה לחלוטין על ידי ההתפתחויות בעימות הצבאי בין ישראל לחמאס. הפסקת האש שהוסכמה אמש בין הצדדים, העניקה רוח גבית חזקה לשקל, אשר נהנה, עד כה, מהיציבות שחזרה לאזור.

למעשה, כבר מאז יום שלישי, כשהזירה הדיפלומטית החלה לצבור תאוצה, והסתמן כי הצדדים קרבים להפסקת האש, השקל החל להתחזק. למעשה כל התחזקותו של הדולר שנרשמה בשבוע שעבר נמחקה לחלוטין והצמד חזר למסלול הירידה שקדם לתחילת המבצע בעזה.

אם נוסיף את היחלשותו של הדולר בעולם בימים האחרונים, על רקע הסנטימנט החיובי יחסית בשוקי ההון. נקבל את כל הסיבות לפסימיות על הדולר שלנו.

מבחינה טכנית ישנם עכשיו סימנים מובהקים למומנטום כלפי מטה. הצמד שבר ביום שלישי מתחת לקו הערוץ שתחם את העלייה האחרונה, סביב 3.912, ושבירה מתחת ל-3.88, השפל של ספטמבר, תחזק את המומנטום היורד, עוד יותר. היעדים הבאים למטה נמצאים ב- 3.857, 3.840 ו-3.831.

חזרה לתוך גבולות התעלה העולה תכוון ליעדים מעניינים סביב 3.941, ו-3.973.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.