הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 22.12.2011 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 22.12.2011 מאת משה שלום FXCM

ככה זה אצלנו

כאשר בוחרים בקריירה בשוק ההון, או מתעניינים באמת ברצינות בעולם המרתק הזה, חייבים לסגל כמה כללים בסיסיים של התנהגות. תחילה, ענווה. לאחר זמן לא רב נהיה ברור יותר ויותר שאיננו יודעים באמת מה קורה מאחורי הקלעים, ובמיוחד לא בטווח הקצר.

 

הסיבתיות הברורה, והנפוצה כל כך, בעולם ה"רגיל" שבו אנו חיים, אינו תופס כאן. "א" לא מביא את ה-"ב" המובן מאליו, אלא דווקא את "ג", שמהווה פעמים רבות את ההיפך מ"ב". ככה זה אצלנו במקצוע. ואת זה ראינו אתמול ממש לנגד עיננו.

 

אחרי "חילוץ מסובב" של המערכת הבנקאית האירופאית מצד ה-ECB, הייתם מצפים לעלייה יפה ביורו, ובכלל בנכסי הסיכון. מסתבר שאת העלייה קיבלנו לפני שהודיעו לנו על התוכנית, וכאשר פרטיה של זו הובהרו לנו (גדולה מהצפוי!), ראינו בזמן אמת איך השווקים התחילו דווקא להתממש מטה בחוזקה.

 

לא רק זאת, אלא שראינו איך הנכסים שהיו אמורים ליהנות מצעד זה (הבנקים עצמם, והזהב) קיבלו האצה מטה מיוחדת. איך זה קורה? הדבר נעוץ כמובן באחת מן התופעות הידועות יותר בעולמנו הפיננסי, והיא "Buy the rumor and the news" ("קנה את השמועה ומכור את החדשות").

 

תופעה זו מבוססת על שתי הנחות יסוד:

יש מי שיודע לפנינו (הציבור הניזון מן המדיה הכלכלית) על מה שהולך להיות, ועל פי זה תופס עמדה מתאימה.
הציבור יגיב בהתאם לחדשות, כך שאותם מקורבים יוכלו לשחרר לו את הסחורה בבוא הזמן.
 

כך היה אתמול, וכך יהיה תמיד, כי ככה זה אצלנו.

 

זו גם אחת מן הסיבות העיקריות לשימוש בניתוח טכני, ולא בניתוח פונדמנטלי, לתזמון בהשקעות. הגרף יאמר לנו (במקום המדיה) את מה שאותם "יודעי חן" עושים, הרבה לפני שנבין מדוע, ולמה. בזמן כתיבת שורות אלו, נכסי הסיכון חוזרים ועולים לאחר המכה של אתמול, כי זהו כנראה הכיוון המגמתי החדש, אבל אני מקווה שתוכלו לזכור את אתמול כדוגמא טיפוסית להתנהגות הטבעית של שוק ההון.

 

דולר-שקל:

 

הפריצה מעל הפסגה הכפולה של 3.80 מוכחת עד כה כפריצת שווא. אזכיר כאן שפריצת שווא היא לעיתים קרובות הכנה למהלך גדול לכיוון השני. אתמול ציינתי שהמבחן הראשון של המטבע האמריקאי הוא בחציה מטה של הגבול התחתון של התעלה העולה שלו. וזה מה ממשיך לקרות עכשיו.

 

מתחת יש לנו את 3.73, 3.70 ו-3.67 כרמות תמיכה מעניינות. רק חזרה והתבססות מעל 3.80 תבטל את תסריט פריצת השווא, ותוביל את הדולר לכיוון 3.82 והלאה.


משה שלום

ראש מחלקת המחקר - FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.