הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 22.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 22.8.2012 - מאת משה שלום FXCM

קצת טכני

אתמול ראינו את מדד המניות האמריקאי S&P500 חוצה את השיא של 1422, ודי מהר חוזר אחורה. שואלים אותי אם זה מהווה שבירה של ספרור האליוט, הטוען שלמעשה החל שלב C יורד במרץ השנה, או לא? והתשובה היא כמובן שלא.

ציינתי בעבר, ואציין שוב: ספרורי אליוט, על פי המקור (R.N Elliott), נקבען על פי סגירה שבועית, ולמרות שיש מנתחים הרואים תנועות תוך שבועיות, ואפילו תוך יומיות, כמפרות חוקים, אני נשאר די שמרן, וממשיך לאחוז בעניין הסגירה השבועית. הסיבה לא נעוצה בהיותי דינוזאור קפוא בזמן, אלא בגלל מהותה של השיטה.

גלי אליוט בנויה על הפסיכולוגיה האנושית, וזאת ביתר שאת מאשר כל הניתוח הטכני כולו, המבוסס על ההתנהגות האנושית. העובדה שבני אנוש נעים קדימה, ואחורה, בקצב מסוים (דרך אגב בגלים הנמדדים על ידי מספרי פיבונצ"י – 3-5), מוכחת בהרבה תחומי חיים. קוראים לזה "עליות ומורדות", זמני "מזל וחוסר מזל", ולעיתים אופוריה ודיכאון.

ההלוך ושוב הזה נמצא בנו, כפי שהוא נמצא בכול הטבע כולו. קשה לקבל שמהות זו תתבטא גם בתנועות של השווקים הפיננסיים, אבל תיאורית אליוט באה, ומנסה, להוכיח בדיוק את הנקודה הזו. וכך, אני מגיע לעיקר העניין והוא הקשר בין שתי עובדות די מוכחות: הניתוח הטכני משתפר ככול שטווח הניתוח גדול יותר, וגלי אליוט אינם מודדים זמן, אלא מבנה.

לכן, לנסות לכפות זמנים קצרים יותר על יצירה של מבנה, המונע על ידי המון גדול, תהיה טעות עקרונית, והרמה השבועית הייתה, ונשארה בעיני (ומתוך ניסיוני האישי גם כן) הטווח ההגיוני ביותר להחלטה, אם ספרור מתקיים או לא. זו הסיבה, דרך אגב, שאני מפרסם את "מפת המשבר" על פי גרף שבועי בלבד.

וכך אסכם ואומר כמה דברים שכבר נאמרו על ידי כאן, ובמקומות אחרים, ומסכמים את דעתי בנושא:
גלי אליוט הינה שיטה להבנה של מבנה המחיר, שהיה, וסביר שיהיה, ומהווה רקע, ולא כלי מסחר או השקעה בלעדי.
מסחר והשקעה צריכים להיעשות על פי כללי המגמה, כאשר כלי המומנטום, והמחזור, עוזרים בכך.
אין "נכון", או לא "נכון", בגלי אליוט. יש ספרור סביר עדכני. הוא יכול להתבטל על ידי הפרה של חוקי יסוד, ואז אנו נאמץ ספרור סביר עדכני אחר. יש בו זמנית (עד שעובר די הרבה זמן) כמה ספרורים חוקיים שאנו חייבים לבחור אחד מהם.

גם עכשיו, זה המצב. הירידה ממרץ השנה נראית כ-5 גלים, והעלייה ממאי נראית כעלייה מתקנת. ולכן זו הסבירות הגבוהה ביותר כרגע. במידה ו-1422 תיפרץ בסגירה שבועית, יישבר חוק יסוד ש-2 לא יכול להיות גדול מ-1, ונחזור לספרור הרואה את הירידה של מרץ כעוד תיקון טכני במהלך עולה גדול יותר, ואולי עד 1550.

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.