הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 23.11.2011 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 23.11.2011 - מאת משה שלום FXCM

 

שלושת הרגליים של המשבר

 

מרוב דיבורים על אירופה, והצורה המזוויעה שבה מנהיגיה מטפלים בחובותיה, אנו יכולים לשכוח שלמצב הקשה של היום יש שלוש רגליים:

 

החוב של המדינות המפותחות (אירופה, ארה"ב, יפן, וכו...), ההשפעה של עניין זה על הצמיחה של המדינות המתפתחות (סין, ברזיל, וכו...), וההשפעה של כל אלו על המצב החברתי-פוליטי בכול העולם.

 

היום בלילה התבשרנו על ירידה חדה בנתוני הייצור (PMI) בסין, ונזכרנו שהרגל הזו יצאה מן הכותרות זמן רב. האם הירידה באינפלציה, ובייצור, יגרום לסינים (ולאחרים) להוריד ריביות, ולתמרץ שוב את הכלכלה שלהם? סטנלי פישר בהחלט חושב שהגיע הזמן לכך, והראה להם את הדרך.

 

ברצינות נאמר: באירופה – הדפסה כדי לשמר את המערכת הבנקאית המחזיקה הרבה מדיי אג"חי מדינות, במתפתחות – הדפסה כדי לשמור על תעסוקה מלאה, ובארה"ב המשך הדפסה (כי זה לא נפסק לגמרי אף פעם) כדי לקיים גרעון הולך וגדל (שנה לפני בחירות).

 

בכול מקום הדפסה, והדפסה, ובכול זאת הזהב יורד ונמצא ב-1700 ?! לדעתי, עובדה מדהימה זו מצביעה על סגירת פוזיציות עצומות (גם בזהב) וכיסוי Margin Calls כתוצאה מהפסדים או הקטנת סיכונים מצד השחקנים הגדולים.

 

כנראה שחייבים לעבור את תהליך הניקוי הזה לפני שנראה את השווקים מתייצבים שוב, ואולי, הופכים לחיוביים לתקופה קצרה של כמה חודשים.

 

3.76 היא השיא האחרון של הדולר אצלנו. בימים האחרונים נוצרו שיאים ושפלים עולים שוב, וזה מחזיר בינתיים את המטבע למצב של מגמה עולה. חצייה מטה של רמת ה-3.70, שם יושב השפל האחרון, ישנה זאת. היעד הברור מעלה הוא כמובן אזור ה-3.80.

 

שימו לב לרמת ה-1.3440 ביורו, שבה היורו מוצא תימוכין אינסוף פעמים לאחרונה.

 

 

משה שלום

ראש מחלקת המחקר - FXCM 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.