הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 23.5.2012- מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 23.5.2012- מאת משה שלום FXCM

סין מאיטה – ועכשיו זה רשמי

 

התבשרנו היום על הורדת צפי הצמיחה של סין, מטעמו של הבנק העולמי, מ-8.4% ל-8.2%. זה אולי נראה מזערי, וחסר חשיבות בעיני חלק מן הקוראים, אבל ההבדל הקטן אינו העניין. העניין נמצא בעצם ההערכה עצמה (ההודאה עצמה של סין).
זה זמן מה שאנו רואים נתוני מקרו בכיוון זה. ראינו גם הבדל בין נתוני הממשלה, ונתוני הסוקרים הפרטיים, ושמענו פוליטיקאים סינים המבטיחים שהשלטון "יידע לעצור מיתון אפשרי" בעזרת מהלכים מוניטאריים (פיחות המטבע, והורדת דרישות בטחונות לסקטור הבנקאי).
אבל, וזה אבל חשוב מאוד, עדיין לא היה גוף בינלאומי גדול, וחשוב, כמו הבנק העולמי, אשר בא ואמר לנו את הדברים במפורש. לא רק זאת, אלא שמנהיגי הבנק גם מאיצים את סין לנקוט באמצעים פיסקאליים (הורדת מיסים, גידול בתוכניות רווחה, הגדלה משמעותית בביטחון הסוציאלי בבריאות, חינוך, וכו...) על מנת שהסיני הממוצע יפסיק לחסוך כל כך הרבה, ויתחיל לצרוך.
הבנק העולמי דוחק בשלטון הקומוניסטי לעודד את המנוע הגדול ביותר של הקפיטליזם הישן: צריכה של מוצרים ושירותים מקומיים. זאת כמובן במקום פרויקטי התשתית האדירים, ועידוד הייצוא, אשר היו לחם חוקה של הכלכלה הסינית עד כה.
הבנק העולמי מבין שהישועה לכלכלה הגדולה השנייה בעולם כבר לא יכולה להיות תלויה באירופה הכואבת, והדואבת, או באמריקה השקועה עד צוואר בחובות. ברור הוא שההנהגה הסינית, החכמה בהרבה מחברתה בהרבה מדינות, מבינה את חשיבות שינוי מדיניות זה, אבל השאלה כולה נמצאת ביכולת שלה ליישם זאת בזמן, ובאופן, שיכאיב הכי פחות להם, ולעולם התלוי כל כך ביציבותה הכלכלי.

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.