הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 24.10.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 24.10.2012 מאת משה שלום FXCM

הפילים הרוקדים

הדילמה, העומדת לפני כל משקיע, מתחלקת לשני מסלולי חשיבה שונים:
תחילה, איך לא להפסיד את כספו, ולשמור על הערך הראלי של הונו.
שנית, איך לעשות כמה שקלים, או דולרים, בעזרת החלטות פיננסיות נבונות.
ומה הכלים העומדים לרשותו? המדיה, המדווחת לו על החדשות במיקרו, ובמקרו, והניתוחים העצמאיים שלו הן פונדמנטלית והן טכנית.

מכול אלו ברור שרק הניתוח הטכני הוא הדבר שהוא יכול לבצעו מבלי שתהיה יכולת של אף אחד להשפיע עליו. לא ניכנס ליכולתו של אותו משקיע לבצע את אותו ניתוח, אבל אומר רק, שעקרונית, הגרף הוא הדבר האובייקטיבי היחיד שעדיין ניתן למשקיע הבודד. כולם, כולל האנליסטים של גולדמן סאקס, רואים את אותה תנועת מחיר.

לעומת זאת, כל האינפורמציה האחרת ,המגיעה אליו, לצורך קבלת החלטות, ניתנת תיאורטית למניפולציה אינטרסנטית מצד החברות, הממשל, האנליסטים, וכו.... הסיבה שאני מזכיר את המובן מאליו כאן, שוב, היא כמות האימיילים שאני מקבל בימים אלו על מה שקורה בשוק ההון.

אין סוף אנשים, בעלי ניסיון, וחוכמה לא קטנים, מתפלאים מן השליליות שאחזה בשווקים מאז השיא שארע כ-26 שעות אחרי הכרזתו של בן ברננקי על תוכנית ההרחבה הכמותית האינסופית (ללא הגבלה בזמן ובכמות) שלו. יותר מהכול, מתפלאים מהירידה הגדולה שראינו בזהב. איך ייתכן שה"מטבע האמיתי", אשר אינו נתון להשחתה על ידי הנגידים, אינו שומר על עצמו בצורה טובה יותר? איך ייתכן שהדולר, שהוא נשוא ההשחתה הגדולה האחרונה דווקא עולה? ההסבר נעוץ כמובן במהות הדברים שתיארתי קודם.

רק המגמה, אשר אומרת לנו מה הנכסים באמת עושים, ולא מה שהם אמורים לעשות, ושאותה ניתן לנתח טכנית מן הגרף, יכולה הייתה להראות לנו את ה"אמת" שמאחורי הקלעים: מי שידע על ההרחבות מילא את הכיס לקראתן. ברגע שהן היו כבר עובדה מוגמרת, היה רק כיוון אחד לכסף: מן הכיס של הקטנים לכיס של הגדולים אשר שמחו מאוד לממש נכסים.

נכון שעונת הדוחות הגרועה, מזה שנים, הקצינה את התהליך, אבל מהות ההיפוך החלה לפני תחילתה של העונה הזו. ומה על הזהב? האם המתכת הצהובה לא הייתה צריכה לעמוד בפרץ? תחילה, עובדתית, היא עדיין לא קרסה ממש, אלא הגיעה רק לתקון של קצת יותר משליש מן התנועה המגמתית הקודמת.

שנית, הבנקים המרכזיים האסייתיים, והדרום אמריקאיים, מהווים בימים אלו, קונים אגרסיביים בירידה, ושלישית, למשקיעים בה יש ראייה ארוכה בהרבה מן המשקיע הממוצע של נכסים פיננסיים. כולנו יודעים שהזהב יהווה בעתיד את העוגן, או לפחות חלק נכבד ממנו, של המערכת הפיננסית העתידית. לכן, בהתאם לכוח הסבל, ולריסק שהמשקיע מוכן לקחת לטווח הקצר, רובם יודעים שאיסוף זהב בצורה הפיזית, או ה"ניירית" שלו, יהווה את ההגנה היחידה של כוח הקניה של ההון.

למה הדבר דומה? לעכבר קטן, המכורבל בפינה, והאוחז במטבעות הקטנות שלו, כאשר הפילים רוקדים, ומשתוללים על רחבת הריקודים, של ה-QE To Infinity.

 

עדכון על הדולר-שקל

 

גרף

 

לאחר המעבר מעל השילוב הטכני של רמת ההתנגדות של 3.82, וקו המגמה היורד, אשר תחם את כל הירידה מאז 4.02, הדולר התחיל לתפוס קצת תאוצה מעלה, ואין ספק שהיום יש הרבה יותר מאמינים לתיאוריה הדוגלת בהתבססות, ובהיפוך עולה בנכס זה עכשיו, מאשר לפני כמה ימים, כאשר עוד הייני מתחת לאלמנטים אלו.

כל הגורמים המשפיעים לטובה על הדולר המקומי, ממשיכים להתקיים היום ביתר שאת:
• הדולר העולמי מתחזק מול המטבעות שמרכיבות את הדולר אינדקס
• שוקי המניות בעולם ובארץ יורדים
• אין עדיין הפעלה מאסיבית של פעילות הבנק המרכזי האירופי
• וכאמור מצב טכני משתפר כל רגע, המכיל גם סטייה חיובית של אינדיקאטור המומנטום מול הדולר שלנו

אחרי המעבר מעל 3.827 יש עכשיו יעדים ברורים כלפי מעלה: 3.885, 3.929, ו-3.95. כל אלו רמות התנגדות, אשר היו רמות תמיכה, או גבולות גזרה של פערי מחירים.

יש לזכור תמיד, שכאשר ניתנים יעדים כאלו, לא מדובר על ההגעה אליהם בצורה ישרה ומיידית. הסיכוי עכשיו גדול, שהדולר יגיע אליהם, אבל בצורה של שיני מסור, ותיקונים טכניים, וכאשר כל שן מסור כזה יהיה מלווה ב"סיבה", שתגרום לספק לגבי ההגעה לרמה הבאה.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.