הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 26.11.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 26.11.2012 - מאת משה שלום FXCM

עדכון על הדולר-שקל (כולל גרף יומי)

 

גרף

 

סיום המבצע בעזה, והיחלשותו של הדולר בעולם, שני גורמים אלו העניקו מומנטום עוצמתי לשקל, והזוג דולר-שקל מחק במהלך שבוע אחד כמעט שני שליש מהעלייה שנרשמה בחודשים אוקטובר-נובמבר, דהיינו מ-3.78 ל-3.97. יתרה מכך, מבחינה טכנית, הירידה החדה שברה בדרכה מטה את גבול התעלה העולה, אשר הכילה את המטבע במשך כל העלייה. זה כמובן עשוי לאותת על שינוי כיוון כלפי מטה, וזאת במגמה לטווח הארוך יותר.

במבט לשבוע הקרוב, כל עוד הגורמים החיוביים אשר דחפו את השקל מעלה מתקיימים, כולל עליות במניות, אנו נניח שהתנאים בזוג עדיין תומכים בהמשך היחלשות הדולר ובהתחזקות השקל. מה שמאיט במקצת את האופטימיות כאן, היא העוצמה של הירידה והצורך "לעכל" אותה במקצת.

בינתיים רמת המחיר סביב 3.847 מהווה מכשול להמשך אסרטיבי כלפי מטה. אם אכן נראה בשוק המניות העולמי תחילתו של "ראלי סוף שנה", הדבר יביא שוב להתחזקותו של השקל על פני הדולר, ועשוי להצניח את הצמד. כאמור, תנועת המחיר התקועה סביב 3.847 תתחיל מתישהו לצאת משם והיעדים לכיוונים השונים הם:

בדרך מטה אנו מוצאים יעדים סביב 3.808 ואח"כ 3.787 שם יש רמת תמיכה חזקה במיוחד.
בדרך מעלה הזוג ימצא התנגדות ב-3.891, 3.911, והמחיר סביב קו המגמה העליון דהיינו סביב 3.94-95.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.