הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 26.12.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 26.12.2012 - מאת משה שלום FXCM

צוק פיסקאלי ישראלי, ועדכון הדולר-שקל

היום התבשרנו שהנשיא אובמה חזר מחופשתו כדי לטפל בסוגיית הצוק. למי שאינו זוכר, הצוק מייצג שילוב די מדהים של העלאות מיסים, וקיצוצים אוטומטיים, אשר בוודאות יכניסו את ארה"ב למיתון, במידה וכל מה שאמור לקרות יקרה.

והנה, כאן אצלנו, התהליך הפוך. אין עדיין בהירות לגבי הצעדים המרסנים עצמם, אבל דבר אחד ברור, והוא שקובעי המדיניות שלנו משוכנעים שכדאי ללכת עם הראש בקיר, ולבצע קיצוצים, והעלאת מיסים, כדי לעמוד ביעדי גרעון הנקבעים במסדרונות חברות הדירוג.

מה שההנהגה האמריקאית מנסה למנוע (בלי הצלחה בינתיים), ההנהגה הישראלית רואה את עצמה מחויבת לבצע, וזאת בכול מחיר חברתי. קיצוץ רוחבי, העלאת מע"מ, ביטול פטורים, העברת שירותים חברתיים נוספים להפרטה, הכול יהיה מותר למען המטרה הקדושה של עמידה באחוז מסוים של חריגה תקציבית, ושל יחס הוצאה ציבורית מול תקציב כולל.

במילים אחרות, הצוק שמנסים להימנע ממנו בוושינגטון, יזום, ומבורך, בירושלים. בניגוד לשוני המדהים הזה במדיניות הפיסקאלית, קיים דמיון מדהים במדיניות המונטארית. בשתי המדינות, הנגיד הוא ה"הצגה היחידה" בעיר, ובינתיים, זה מחזיק את החבילה. כמה זמן? וכמה הם יכולים לעשות זאת? זו השאלה של 2013.

 

גרף

 

צפיפות גדולה במחיר הדולר-שקל. הורדת הריבית אינה מצליחה לאושש את המטבע, עקב ההיעדרות של סוחרי המט"ח הגדולים מחו"ל. כזכור, חלק מן השחקנים הגדולים בזירה הזו, יושבים בלונדון, והם באמת עסוקים בדברים חשובים יותר כמו חג המולד, וראש השנה האזרחית.

שוק מניות ישראלי עולה , כמו שראינו היום לקראת הפקיעה של האופציות על מדד תא 25 מחר, גם לא מוסיף כוח לדולר אצלנו, אלא להיפך, חולשה. בעולם, רגיעה מוחלטת, אם לא הייתם בפוזיציה על היין, או בנפט, ולכן, הדולר שקל עדיין מורה על אותה סיטואציה טכנית:

במידה והוא ירצה להראות לנו את הצד החיובי שלו, עליו לעלות תחילה מעל 3.758 ואז נראה יעדים כמו 3.791, 3.83, ו-3.848. המשך מטה, יביא אותו ל-3.705 די מהר, שם שוכן הגבול התחתון של התעלה היורדת התוחמת עד עתה את כל הירידה.
 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.