הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 27.11.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 27.11.2012 - מאת משה שלום FXCM

שוב, חוב, ועדכון על הדולר-שקל (כולל גרף יומי)

התבשרנו היום על עסקה חדשה בין אירופה ה"נותנת", ויוון ה"מקבלת". תחילה, אזכיר מייד עובדה מדהימה כשלעצמה: רוב הכסף ילך לבנקים, להחזר חובות, ולא לעם היווני ולצרכיו. זו עובדה חשובה, שתמיד צריך לזכור כאשר שומעים את הביטוי "חבילת סיוע".

לא אלאה אתכם בפרטים מיותרים. העיקר הוא, כמובן, ששוב ויתרו להם על חלק מן החוב, יתנו להם קצת מימון שוטף, ולא נראה כותרות על הבעיה היוונית לתקופה מסוימת. ושוב, הייתה רטינה מצד גרמניה, והצפוניים, על "התנאים שבהם היוונים צריכים לעמוד", אבל כולם מבינים שה"כאילו" הזה הוא חלק מן ההצגה.

מה שלמעשה מציק לי בכול התופעה הזו היא השאננות של המערכת הפיננסית. אנו חיים עדיין בתקופה שבה המהות לא מצליחה לחדור מבעד ה"נדמה לי" . מהלכיהן האחרונים של ממשלות ספרד, איטליה, וצרפת מהווים אינדיקאציה שאין הפנמה אלא תקווה.

תקווה שמתישהו  תבוא צמיחה אדירה שתוציא את כול המדינות האלה מן הצרה שבה הן נקלעו. זאת מבלי שיהיה צורך במעבר בדלת של ניקוי החוב המיותר. זה עצוב מאוד. במיוחד לאור העובדה שניתן לראות את הקורה ליוונים כמחזה תיאטרון, החוזה את העתיד. ויתרו (ויוותרו) על החוב, ובאותו זמן חותכים בבשר החי של השרות הציבורי.

למה שמדריד, רומא, פאריס, טוקיו, לונדון, ואפילו וושינגטון לא יחיו את אותה הצגה. למי שחושב ששליטה על המטבע היא התשובה לכך, אומר כך: שליטה על המטבע מאפשר רק לדחות להרבה זמן את הבלתי נמנע. העניין הוא האמון בהבטחה באג"ח של המדינה המנפיקה. ועל זה יש שליטה רק לקונים.

 

גרף

 

הריבית השקלית כידוע לא שונתה אתמול, ולכן ההשפעה השלילית, או החיובית, של גורם זה על המטבע הישראלי לא התגשמה. העוצמה של הירידה בדולר אצלנו, ביטאה את העוצמה של העליות בנכסי הסיכון בעולם, ועכשיו, כאשר אנו רואים האטה, ועיכול, של העליות שם, אנו רואים האטה ועיכול של אותה ירידה במטבע האמריקאי אצלנו.

מה שמעניין הוא שהכמויות, הן במטבע עצמו, והן בנגזרים עליו, ירדו מאוד, וזה כנראה תוצאה ישירה של הירידה הדרמטית בחוסר הוודאות שנבעה מן המצב הביטחוני. בינתיים רמת המחיר סביב 3.847 ממשיכה להוות מכשול להמשך אסרטיבי כלפי מטה.

כאשר המטבע יחליט מה לשעות, ולצאת משם, והיעדים לכיוונים השונים נשארו כשהיו.

בדרך מטה אנו מוצאים יעדים סביב 3.808 ואח"כ 3.787 כאשר שם יש רמת תמיכה חזקה במיוחד.
בדרך מעלה הזוג ימצא התנגדות ב-3.891, 3.911, והמחיר סביב קו המגמה העליון דהיינו סביב 3.94-95.


בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.