הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 27.12.2012- מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 27.12.2012- מאת משה שלום FXCM

מה עומד על הפרק, ועדכון הדולר-שקל

סטנלי פישר הוריד את הריבית, באופן מפתיע, והנה, היום, הוא בא, ומעל גלי המדיה השונים, הוא מזהיר אותנו על גידול ה"חור התקציבי" לכיוון ה-25 מיליארד שקל (היום הוא בעומק של 15 בלבד). כמו כן, ובניגוד לפוליטיקאים המבטיחים לנו שלא יהיו מיסים חדשים, הוא דווקא מנבא תסריט בו המיסים אכן יעלו. למה הקדרות הזו אצל נגיד הבנק המרכזי שלנו? האם הוא יודע משהו שאיננו יודעים על הכלכלה הישראלית, או שהוא מחזיק כדור בדולח קצת יותר שקוף משלנו?

לדעתי, מה שעומד על הפרק הוא שילוב של אמביציה אישית, ועשיית טוב, כפי שהוא רואה את אותו "טוב". כאשר שני דברים כאלו מכוונים לאותו כיוון, אצל קובע מדיניות, אנו רואים את אותו קובע מדיניות מפרסם את דעותיו בחוזקה, בכול מדיה אפשרית.

אמביציות אישיות? אינני מתכוון לכך שהוא מקווה לכיסא, זה או אחר, בארץ או בחו"ל, באופן ספציפי. שאיפה כזו הייתה קיימת, כאשר הוא התחרה על כיסאו של שטראוס-כהן, כראש קרן המטבע הבינלאומית, כאשר זה נתפס עם המכנסיים למטה. הכוונה לשמירה על שמו הטוב, כנגיד, שעשה עד כה את כל מה שנכון. בעיניו, הוא שמר כל הדרך על עצמאות מחשבתית, מול הכוחות הכלכליים האחרים, בעיקר באוצר.

דרך אגב, את ההצלחה של שמירת ישראל קצת מעל השפעות המשבר הכלכלי העולמי, כולם רוצים. לדעתי, מגיע רוב הקרדיט על כך לנגיד שלנו, ולא לחבורה הממונה באוצר, אשר יותר הגיבה באיחור, מאשר יזמה מהלכים. למי שאינו מסכים איתי, אני מציע ללכת ולבדוק כותרות עיתונים כלכליים של סוף 2008, תחילה, ואמצע 2009.

סטנלי פישר כנראה לא יישאר איתנו עוד הרבה שנים, ולכן חשוב לו לשמור על תפקיד האידיאולוג משיקגו. עדיף לו עכשיו מאשר כל דבר אחר, להראות שהוא הנביא שליד המלך. ולמה ציינתי גם "עשיית טוב"? כי הוא באמת מאמין שהלחצים החברתיים, אחרי הבחירות, יימנעו מן הממשלה הבאה מלנקוט בצעדי ריסון רצויים על פי תפיסתו. אזהרותיו, והורדת הריבית, הם הסימנים לשכנוע העצמי שלו בכך.

פעם שאלנו את עצמנו אם ראש הממשלה ימשיך לתת לסטנלי פישר את הגיבוי המוחלט לעשות את מה שהוא רוצה. עכשיו, כאשר מעמדו הוא כה איתן כ"מבוגר האחראי הכלכלי", נראה שיש צורך שסטנלי ייתן גיבוי לביבי.

 

גרף

 

הדולר-שקל תפס תאוצה מטה, וממשיך את מגמתו היורדת. רבים וטובים שואלים את עצמם איך זה ייתכן, כאשר הוא נמצא במצב כה כבד של מכירות יתר? על זה נזכיר את הכלל הטכני הפשוט והבהיר תמיד: אנו מחפשים לראות את היציאה ממצב קיצוני, ולא הכניסה, או ההימצאות שם.

והיציאה הזו עדיין לא קרתה כמובן. הסיבות להמשך של ירידה כה חדה לא ממש ברורים. ניתן למנות את חיזוק האירו בעולם, השקט הביטחוני בארץ, הצפי להרבה דולרים מן הגז, ועוד כהנה סיבות. למעשה, וכמו שציינתי כאן כבר די הרבה פעמים, קורלטיבית, ירידה כה חדה במניות ביום פקיעה (1.7% (!!)) הייתה צריכה לגרום להיפוך חיובי משמעותי במטבע האמריקאי.

וכמו שאתם רואים, במקום זאת, אנו רואים האצה דווקא בשלילה. לכן, בימים טרופים אלו, אני מציע להתרכז בטכני, ולהמשיך לתת יעדים. לכיוון מטה יש לנו את 3.713, 3.70 (סביב הגבול התחתון של התעלה), ו-3.691. כלפי מעלה לא נרחיב כל כך, אבל רק מעבר מעל 3.75 ישנה משהו בשלילה השלטת כאן.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.