הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירה מט"ח יומית 28.11.2011 מאת משה שלום FXCM

סקירה מט"ח יומית 28.11.2011 מאת משה שלום FXCM

הכוכב החדש-ישן

 

מאז שנודע, ביום ראשון, על התוכנית של קרן המטבע הבינלאומית (IMF) לעזור לאיטליה (תוכנית שבינתיים הוכחשה על ידי בכירים של אותה קרן), אנו רואים את מה שראינו לקראת העליות של הרביעי לאוקטובר"" אופוריה ועליות דרמטיות בכול נכסי הסיכון.

 

(דרך אגב, המעברים בין Risk On ו-Risk Off מהווים את עולם חיינו בשוק ההון מאז תחילת המשבר (2007) אבל החדות של ההיפוכים היא מדהימה לאחרונה.)

 

נדלג על הפלא הזה של עליות הממשיכות למרות ההכחשה המפורשת ונבחן את המהות החדשה: מעורבותה של ה-IMF בכול מהלך ההצלה האירופאי. ראינו אותה ביוון, ראינו אותה ברקע בפורטוגל ובאירלנד אבל היא די נעלמה כאשר דובר על ספרד ואיטליה.

 

מה קרה? למה השינוי הזה? האם קריסטין לאגארד, ראש הארגון, כבר לא יודעת להגדיר את הצעדים (הקשים) הנדרשים עבור המדינות האלו? בוודאי שלא. העניין נעוץ כנראה ביכולתה של אותה קרן לטפל ב"מספרים גדולים".

 

נזכור שהקרן בנויה מתרומות חבריה כאשר ארה"ב היא התורמת העיקרית כמובן. אין בה את הטריליונים הדרושים לגיבוי בעיותיה של כל אירופה הבעייתית ויש ספק בהסכמת החברות התורמות להיכנס להרפתקה כזו, מכוח כספם הם.

 

מה שהיא בהחלט יכולה לעשות היא להיות ה"מסכה" שמאחוריה יסתתר ה-ECB. נניח לרגע תסריט כזה: ה-ECB מעביר כמויות אדירות של יורו אל הפד, היורו מתורגמים לדולרים ומועברים דרך מנגנון הממשל ל-IMF, מדינות אירופה מקבלות הלוואות נוחות מן הקרן, ונותנות חלק ממנו למערכת הבנקאית העומדת בסכנה.

 

כך, בוצע מעבר כספים מן ה"גרעין" האירופאי ליעדים החולים, וזאת ללא ביצוע דבר בלתי חוקי מצד ה-ECB. שקוף מדיי? יכול להיות, אבל אם השווקים הנמצאים בחיפוש סיבה נואשת לתחילת הראלי סוף שנה יאמצו את התוכנית הזו כלגיטימית וכמעשית, נראה שינוי דרמטי ומהיר בכל הנכסים שנזרקו לפח עד סוף שבוע שעבר. כרגע, עושה רושם שהם בהחלט מאמצים גרסה זו או אחרת של הרעיון.

 

 

משה שלום

ראש מחלקת המחקר - FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.