הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 29.11.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 29.11.2012 - מאת משה שלום FXCM

שבשבת של ברברת, ועדכון הדולר-שקל על בסיס גרף יומי.

פעילות שוקי ההון של אתמול ספקה לנו דוגמא מופלאה נוספת למצב העגום בו אנו נמצאים היום. במקום שנכסים ישקפו ביקוש והיצע במטבע או סחורה, או מצב כלכלי במיקרו או במקרו, אנו נאלצים להתמודד עם ברברת אינסופית של קובעי מדיניות.

תאמרו לי מייד שתמיד זה היה המצב. אכן, תמיד לדברי קובעי מדיניות הייתה השפעה, אבל התדירות של הדברים הייתה קטנה בהרבה. השילוב של מצב אירועים דרמאטי, הנובע מן המשבר הקשה ביותר מאז שנות ה-20, עם אמצעי ההפצה האינסופיים של הדברים, ויכולת התגובה המיידית של הסוחרים-משקיעים, כל אלו יצרו עולם של היפוכי V מוקצנים וקשים.

כל V כזה הוא למעשה אירוע פתאומי, כמו משהו שפעם היינו מקשרים לאירועים מן הסוג הגיא-פוליטי או של איתני הטבע. עכשיו, כאשר הנשיא אובמה, במסיבת עיתונאים, אומר לנו ש"יש לו תקווה" לפתרון קרוב (מבלי לומר איך, מתי, ולמה אתמול הארי ריד (ראש הדמוקראטים בקונגרס) אמר לנו את ההיפך), זה שווה כ-30 נקודות מדד S&P.

פרופורציות: היום, התשואה לאג"ח 10 שנים עומדת סביב ה-1.7%. השוק עשה מהלך של 2.5% על אמרת כנף חסרת תועלת מעשית, וחסרת תוכן בעליל.

אם זה נשמע כתלונה או מועקה, זה ממש לא הכוונה. הכוונה כאן להאיר נקודה שכבר ציינתי בעבר: חייבים להתאים את כללי ניהול הסיכונים למצב הזה. חייבים להיות נוקשים עם עצמנו בתחום זה, יותר מאי פעם. ועוד משהו קטן: הטווח הקצר מאוד, והארוך מאוד, יכולים להתמודד עם השינוי הסביבתי הזה.

כל מה שבאמצע יסבול די הרבה.

 

גרף

 

אוסף קובעי המדיניות, והדעה, שהופיעו אתמול במדיה הכלכלית האמריקאים הצליחו לטעת תקוות חדשות בדבר פשרה בין הדמוקרטים והרפובליקאים על נושא הצוק הפיסקאלי. שינוי אווירה זו הניב כ-2.5% שינוי בבורסה (מן הנמוך ועד הגבוה היומי), ושינוי די דרמטי בתנועת המחיר של האירו מול הדולר, לרעתו של הדולר.

שוק המניות המקומי, והדולר המקומי, משקפים כבר שינוי זה. במקום העלייה מנקודת ההכרעה סביב 3.85, אנו רואים עכשיו ירידה ממנה.

הפעם אין ספק ביצירה של שפל חדש, ולכן מעבר ממצב של מגמה רשמית עולה, למצב של מגמה רשמית מדשדשת, עם נטייה לירידות בטווח הקצר. כפי שכבר ציינתי אתמול, היעד המיידי כלפי מטה הוא ב-3.808, ואח"כ 3.787, כאשר שם יש רמת תמיכה חזקה במיוחד.

חזרה מעלה חייבת לעבור שוב דרך 3.85 ואז לכיוון 3.891, 3.911, והמחיר סביב קו המגמה העליון דהיינו סביב 3.94-95.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.