הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 29.5.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 29.5.2012 - מאת משה שלום FXCM

ישראל והודו – הדומה והשונה

בימים אלו, מתקיימת מלחמת עולם בין הבנק המרכזי ההודי, ובין השווקים הפיננסיים. עתידו של המטבע ההודי, הרופי, נראה רע, רע מאוד. אותו בנק מרכזי מנסה בכול כוחו למנוע ירידה חדה מדיי ברופי. במידה והוא לא יצליח, זה כמובן יכול לגרום לקריסה של הכלכלה ההודית אם חושבים כמה מן המשאבים מיובאים הודו צורכת.

כזכור, נשמעה ביקורת קשה על הנגיד שלנו, סטנלי פישר כאשר זה קנה דולרים כדי למנוע מן הייצוא הישראלי לגווע ולמות. בזמנו, ציינתי שזו ביקורת לא הגיונית בעליל. למה שהנגיד לא ינצל את המצב כדי לשפר את רזרבות המטבע של המדינה?

אם מצב השוק מאפשר לו לקנות דולרים ("מטבע חזק") בעזרת ניירות שאנו בעצמנו יכולים לייצר ("מטבע חלש") למה לא לנצל עד הסוף את הסיטואציה? וכך, לישראל יש היום גב מונטארי שיכול לעזור לה הרבה מאוד, כאשר הגלגל יתהפך.

כאשר תהיה לנו בעיה לגייס כספים בחו"ל, כאשר התעשיות המייצאות שלנו לא יכניסו את אותה כמות מטבע החוץ כמקודם, וכאשר הסחורות, וחומרי הגלם, יעלו פלאים, נוכל ללא בעיה לעמוד בפרץ.

הודו, הכלכלה המתפתחת השנייה בגודלה בעולם (פעם עם צמיחה של 9% וכעת סביב 6%) מתקשה בכך, כי היא לא הצליחה לנצל את הרגע. מיסים גבוהים, שרות ציבורי די מבולגן ומושחת, פערים חברתיים מפחידים, והבדלי תשתיות אדירי מימדים בין הכפר (הרוב) והעיר, גרמו לה לאבד אט אט מכוחה ומאז ימי הצמיחה הגדולים קרנה ירדה הרבה מאוד בעיני הכסף ה"חם" ומי שמדרג את העתיד הכלכלי של ישות מדינית כמוה.

כאשר סין מאיטה, הודו במצבה הרעוע, אירופה במצב של מיתון רשמי, נותר לראות אם קובעי המדיניות בארה"ב יצליחו בכול זאת לייצר אווירה חיובית לקראת הבחירות הבאות עלינו לטובה בנובמבר השנה.

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.