הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 31.1.2013 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 31.1.2013 - מאת משה שלום FXCM

שידורים שונים בעולם הקיברנטי:

וובינרים חיים:

יום חמישי הקרוב, 31-01-2013, בשעה 16:00. נושא: מהותו הפונדמנטלי ומצבו הטכני של הזהב.
לינק לרישום: https://www1.gotomeeting.com/register/857511960

ימי ב-ה, בשעה 12:00, ויום שישי בשעה 13:00. נושא: סקירת אירועי מקרו ומצב טכני של נכסים 
לינק לרישום: https://www1.gotomeeting.com/register/236687704

סקירות מצולמות:

סקירת אירועי מקרו שבועית:

 

סקירה טכנית בתחילת השבוע של מדד ת"א 25, דולר-שקל, ומדד S&P500:
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000817168

 

מתי להגן על השקעה

שאלה שחוזרת באופן תדיר, אצל סוגים שונים של משקיעים, היא מתי להגן על השקעה? אנסח את השאלה שוב, אבל קצת אחרת כך: מתי לקנות גידור כנגד נכס בסיס? יש כמובן שני מצבים אפשריים:

הראשון כאשר נכס הבסיס מתנהל היטב (אדבר כאן, לצורך הדיון, רק למצב שבו אנו קנויים על נכס הבסיס), ועולה מגמתית. במקרה זה, הגידור זול, ונהיה זול יותר. זה נראה כזמן טוב לקנייה של הגנה, נכון? נכון, אבל לא על פי מה שקורה בפועל. למשקיעים במצב זה יש נטייה לראות את החיוב הקיים בנכס הבסיס, כגורם שמיתר לחלוטין את הצורך באותה הגנה. וכך, בגלל שנכס הבסיס ממשיך להיות חיובי, לא קונים עליו הגנה, ומתעלמים מן הצורך בה לחלוטין.

המצב השני הוא המצב ההפוך כמובן, בו יש כבר בעיה במגמה החיובית של נכס הבסיס, ואפילו מתקיימת בו כבר מגמה יורדת. אז, כבמטה קסם, רעיון ההגנה עליו נראה הרבה יותר הגיוני, ומוחשי. אבל, כבר ניחשתם את הצד המעניין של המטבע במצב עניינים זה: ההגנה כבר הרבה יותר יקרה עכשיו, ומהווה עלות נוספת, כואבת, לסבל שהמשקיע חווה כבר בהחזקת נכס הבסיס המראה חולשה.

דוגמא מוחשית של ימים אלו נוכל למצוא במדד ה"פחד", מדד ה-VIX על יד הגרף השבועי שלו:

 

גרף

 

האופוריה הקיימת לגבי נכס הבסיס כאן (S&P500) ,הצליחה לגרום לערכים נמוכים של כמה שנים אחורה. ברור, שהימצאותו של ה-VIX כאן, מראה גם על חוסר העניין בקניית ההגנה עליו. אז מה הגיוני יותר למשקיע לעשות? האם יש לוגיקה שיכולה לשמש אותו, על מנת  להתגבר על המחסומים הפסיכולוגים שתיארתי כאן? מחשבה אחת בכיוון זה יכולה להיות תהליך דומה שאתאר לכם עכשיו:

תחילה על המשקיע לחשוב על תשואה רצויה שהוא רוצה להשיג, בטווח ההשקעה שלו, בנכס הבסיס המדובר. לדוגמא: נניח והוא יקבע ש-10% שנתי במדד מניות הוא יעד סביר. אם הנכס לא מגיע לתשואה זו במשך השנה, יש להתייחס אל תנועתו כאל עסקה רגילה, שאינה כוללת הגנה, אלא נסחרת על פי שיטת העבודה שלו בשוק.

אבל, במידה והוא משיג, ועובר את התשואה הזו, בתוך הטווח, עליו "לתת" חזרה את העלות של ההגנה הזולה מאוד (כי הנכס עולה), ולייצר בעזרתה סוג של Trailing Stop. כך הוא יוכל לפחות לוודא שעסקאות, שמצליחות, משיגות קרוב לתשואה הממוצעת המתאימה לשאיפתנו.

ועדכון הדולר-שקל

"יציבות בדולר שקל למרות עזיבתו המפתיעה של נגיד בנק ישראל, והמתיחות המתחדשת סביב הקורה בסוריה"

 

גרף

 

אני ממשיך לראות את הדולר שקל מבצע תהליך של ביסוס לקראת מהלך עולה. זאת בטווח הקרוב לפחות, וכתיקון טכני עולה למהלך הירידות הגדול שאירע בתחילת השנה. אותם גורמים ממשיכים לעכב את ההתפתחות החיובית העתידית הזו, כאשר ניתן להגדירם בצורה כוללת כ"אופוריה הנלוות לראלי סוף השנה במניות".

ראלי שמתבצע כמובן בחו"ל, ולא אצלנו. אצלנו, חוסר הוודאות שאחרי הבחירות, הסכנות הגיאופוליטית במצרים, התפוררות המדינה בסוריה (כולל מטוסים ישראלים הטסים בגלוי, במשך שעות, בלבנון) , וכמובן איראן, בנוסף לעזיבתו הלא צפויה של סטנלי פישר, כל אלו הצליחו למנוע משוק המניות הישראלי לחגוג כמו כולם.

וכך, העולם החיובי (אירו עולה ללא הפסקה ביחד עם מדדי המניות), וגורמים מקומיים מדכאים, מייצרים יחד עיכוב מדשדש, אבל בונה תקוות. טכנית, מסתמנת עכשיו אפשרות לתבנית של ראש וכתפיים הפוך, דבר שרק מחזק אותי בדעתי החיובית לגבי הדולר בשבועות הקרובים.

בינתיים נשארנו כמו אתמול בין 3.70 ו-3.74. מעבר מעל, או מתחת, לרמות אלו יכוונו להמשך המתבקש.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.