הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 5.6.2012 - מאת משה שלום - FXCM

סקירת מט"ח יומית 5.6.2012 - מאת משה שלום - FXCM

מה עוד אפשר לעשות?

הכול לכאורה כבר ידוע, ומובנה במחירים השונים: יוון תבחר באמצע יוני בממשלה, אשר תסרב לקיים את הכלל הראשון, והבסיסי, שגרמניה עומדת עליה: החזר החוב (את החלק שנותר כמובן) על ידי האמצעים הפנימיים של המדינה, ולא על ידי עוד עזרה חיצונית מאסיבית.

במקרה כזה, יוון תוצא (ואני יודע שאין מנגנון קיים לכך) מגוש היורו. הרי קריסטין לאגארד (ראש קרן המטבע הבינלאומית, כבר אמרה לנו שהם התכוננו כבר לכך). לא משנה איך תסובבו את זה, התסריט הזה יכול להביא למשהו הדומה למה שראינו עם ליהמן, וזאת עקב אפקט הדומינו שזריקתה של יוון יכול לייצר.

אז מדוע אנו רואים ירוק בשווקים? כי הם חושבים שההנהגה האירופית עדיין לא אמרה נואש לחלוטין. את יוון כבר אי אפשר להציל, אבל איך מונעים את הדומינו? ניסיון ה-LTRO התקבל בזמנו בהשתאות (טריליון יורו!!) והתלהבות. מסתבר שהוא כבר אינו הפתרון, כי הוא רק מעמיס על מאזני הבנקים אג"ח מדינה שאינו מתנהג כיאות.

לפני כמה ימים, בשיחה עם לקוח, ציינתי את האפשרות שנראה יישום של משהו הדומה ל-FDIC האמריקאי ביבשת העתיקה. אולי לא 250000$ מובטחים לכל חשבון, אבל אולי 100000 יורו, וזאת בכול בנק אירופי אשר יאושר על ידי ה-ECB. כך, אותו ECB, יהווה את המעצור לבריחת ההון המתרחשת עכשיו לא רק ביוון, אלא גם בספרד, איטליה, ואף בחלק מן הבנקאות הצרפתית.

עוד שלב, עוד כסף יש מאין. לא פלא שהזהב מייצר ימים של 50-60 דולר עלייה.

 

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.