הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 6.11.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 6.11.2012 - מאת משה שלום FXCM

הבחירות בארה"ב ועדכון על הדולר-שקל

 

סוף סוף הגענו ליום הבחירות בארה"ב. למה סוף סוף? כי כבר הרבה זמן אנשים מתרצים את התנועות המוזרות בשווקים השונים, בציפייה לאירוע זה. נשאלתי היום על דעתי בדבר ההשפעה של היבחרו של כל מועמד. מי מהם חיובי, או שלילי, לגבי הכלכלה של ארצו, והעולמית כמובן?

דעתי מזמן היא, שהכלכלה לעיתים נדירות משנה כיוון עקב מעשי נשיא או מנהיג כלשהו. המחזוריות הפנימית של המהלכים הכלכליים היא הקובעת בעיקר. אבל אנו חיים בתקופה מיוחדת מאוד, אשר מהותה שימוש בכלים יוצאי דופן ("הרחבות כמותיות") כדי להילחם בבעיה יוצאת דופן ("החוב בעולם המפותח").

בנקודת זמן זו, לשני האנשים המדוברים, דעות מוצהרות קריטיות, בנקודה אחת: עתידו של בן ברננקי בראש הפדרל רזרב. אובמה, החייב כה הרבה לבן שלום ברננקי, בוודאי יתמוך בהמשך כהונתו, וכך בהמשך מדיניותו המרחיבה מאוד. כסף חינמי לשווקים, וכך דלק למדורת נכסי הסיכון.

רומני לעומת זאת כבר הצהיר על כוונתו לפטר את אותו בן ברננקי, ולמנות מישהו אחר, הדואג יותר לערכו של הדולר, והמנהל מדיניות מרסנת ויותר. פחות דלק לספקולציה.

לכן, מעבר לימים הראשונים שאחרי הבחירות, בהם תהיה כנראה עלייה במניות עקב הסרת חוסר וודאות, גורם הימצאותו של בן ברננקי יהיה אחד הגורמים המכריעים להמשך השיפור של נכסי הסיכון.

 

גרף

 

העלייה בדולר שקל נעצרה קצת יותר גבוה מן השיא של סוף אוקטובר, סביב 3.90. מה שמעניין במיוחד הוא, שהפעם, כאשר הגענו לשיא הזה, ראנו זאת במומנטום הרבה פחות חזק, וראינו כתוצאה מכך סטייה שלילית של הדולר אצלנו.

האם הפסגה הכפולה הזו מציינת סיום, או הפסקה, של העלייה האחרונה? את התשובה נקבל שוב בחו"ל, ולא כאן. האירו, הקובע כל כך הרבה בדולר-אינדקס (שהוא הנכס המייצג את כוחו של הדולר בעולם) מצא אתמול תחתית, ושם ראינו בגרף שלו דווקא סטייה חיובית.

הסיבות יכולות להיות רבות:
מפגש שרי האוצר של מדינות האירו,
סיום חסר חשיבות של מפגש ה-G20
או הציפייה לסיום הבחירות בארה"ב.

כל אחד מכל אלו, או כולם יחד, מייצרים יציבות חיובית בנכסי הסיכון ובאירו גם כן. כך, יש התייצבות שלילית בדולר וגם אצלנו. בינתיים, היפוך הקורלציה, אשר הזכרתי בסוף השבוע, איננו ממשיך, וחזרנו לתנועה הרגילה. מי שייקבע הוא מדד המניות האמריקאי הרבה יותר מן המטבע האירופי, ואת השפעתו נראה רק מ-16:30.

במידה ורמת 3.88 תשבר יומית מטה, אנו רואים יעדים סביב 3.873, 3.859. 3.849, ו-3.831.
לעומת זאת, מעבר מעל השיא של 3.90, יכוון מייד לכוון 3.919 ו-3.929.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.