הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירה מט"ח יומית 5.12.2011 - מאת משה שלום FXCM

סקירה מט"ח יומית 5.12.2011 - מאת משה שלום FXCM

עולם כמנהגו נוהג

כאשר הגיבוי של הבנקים המרכזיים מאחוריהם, קובעי המדיניות באירופה בהחלט יכולים להיות קצת יותר רגועים, ולהמשיך את המהלך שהם מעוניינים בו מלכתחילה: לאחד עוד יותר את האיחוד תחת מסווה לחץ השווקים. פקידי בריסל, אנגלה מרקל ואפילו ניקולא סרקוזי מכוונים עכשיו לאותו כיוון: איבוד הריבונות הפיסקאלית של המדינות החברות, לטובת המנגנון המרכזי של האיחוד.

 

אנו שומעים שתקציבים של אותן מדינות (כל ה-27 אם גרמניה תנצח בוויכוח, ורק ה-17 של היורו אם סרקוזי יגבר) יעברו מבחן קבלה בבריסל, לפני שהעמים (הזרוע המחוקקת הנבחרת שלהם) יוכלו להחליט על קבלתם. אם המבחן האירופאי לא יצליח, לפני אותה מדינה תהיה ברירה בין צעדי עונשים או שינוי התקציב, וזאת על פי כללי מסטריכט.

 

תאמרו מייד, ומה בכך? הרי המדינות התחייבו לעמוד בכללים אלו, כאשר הן הצטרפו לאותו איחוד. אכן, כן. הן עשו זאת, אבל מתוך בחירה, וכאשר אי עמידה בתנאים לא הייתה כרוכה באיבוד ריבונות. עכשיו, תחת מעטה המשבר הגדול, האמיתי, והמאיים על אותו איחוד, ריבונות זו נעלמת אט אט כמסך עשן.

 

כדאי לראות את מה שקורה לא כאוסף של מאורעות בודדים, אלא ממבט הציפור, על המסע שהחל בשנות החמישים כאשר הוא החל בהסכמי סחר, פתיחת גבולות וכו... דרך מטבע אחד ועכשיו משרד אוצר אחד. כאשר זהו התנאי להסכמתה של גרמניה להיות ערבה לחובות של האחרים, כנראה שלא יהיה מנוס מלבצע זאת.

 

חסרים עדיין חלקים רבים בפאזל, כדי להפוך את אירופה ל-United States of Europe (כמו למשל ניידות עובדים, ושפה אחידה) אבל ללא אוצר אחד, לא ניתן אפילו להתחיל ללכת ברצינות לכיוון זה.

 

 

דולר-שקל:

 

והנה הגענו לקצת פחות מ-3.73 בדרך לרמות נמוכות יותר. האם התחושה הכללית תמשיך להיות נגד המטבע האמריקאי? כל עוד האופטימיות מצד אירופה תתקיים כנראה שכן. הכינוס של ה-9 לדצמבר הוא המפתח לכך.

 

רמות התמיכה החשובות הבאות לציון הן: 3.67 ואח"כ 3.64. לעומת זה, מעבר מעל  3.75 יפתח את המסלול חזרה ל-3.80 ול-3.82.

 

משה שלום

ראש מחלקת המחקר - FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.