הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 7.11.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 7.11.2012 - מאת משה שלום FXCM

נשיא ישן-חדש ועדכון על הדולר-שקל

הנשיא אובמה נבחר מחדש, בהפרש גדול של אלקטורים, ובמיוחד בגלל יכולתו לכבוש את המדינות המתנדנדות כמו אוהיו. נצחונו אינו כה זוהר, אם מסתכלים על היחס (עדיין לא סופי) המוחלט בין אלו שהצביעו בשבילו ואלו שבחרו ברומני. למעשה קיים שם שוויון, כאשר המפה מתחלקת בין האזורים של החוף (בהם יש אוכלוסיה עירונית ומלאה במיעוטים), ופנים המדינה הלבנה, והשמרנית הרבה יותר.

בקונגרס אין כמעט שינוי: לא בבית הנבחרים, ולא בסנאט, וכך נשארנו עם תיקו כללי: חצי מהאוכלוסייה לא מאמינה בנשיאה מספיק, כדי לבחור אותו שוב, והמחוקקים יכולים לעצור כל יוזמה שלו, שוב. לפניו משימות ענק: הצוק הפיסקאלי, הגרעון המתפוצץ, העוני המתפשט (כמעט 50 מיליון אזרחים חיים על בולי מזון (!)), וכל מה שצריך לעשות עדיין במדיניות החוץ.

אם נתרכז בכלכלה, תוכנית הבריאות החדשה תיכנס רק עכשיו לתוקף, ותכביד על העלויות של המעסיקים בזמן של המשך אבטלה די עמוקה. על פי הנשיא יהיו גם מיסים חדשים על ההון, ועל ההכנסות, וזאת מכל מי שמרוויח מעל 250 אלף דולר לשנה.

האם נראה אובמה חדש, כמו שראינו קלינטון חדש בקדנציה השניה? קלינטון אשר דווקא הוריד מיסים, וקיצץ בגרעון על ידי קיצוץ בהוצאות? לא נראה לי שזה יקרה הפעם. הנשיא אובמה הוא אידיאולוג, כמו שיריביו הם כאלה. אחרי החסד הראשוני, לקראת כניסתו לתפקיד הרשמי בינואר, דעתי היא שנראה סיבוב חדש בעימות בין שתי תפיסות העולם האלו.

בינתיים אני ממשיך לחשוב שנראה נכסי סיכון עולים, במסגרת ראלי סוף השנה, אבל הבעיה האמיתית תהיה ברבעון הראשון של השנה הקרובה, כאשר לשני הצדדים כבר לא יהיה מה להפסיד.

 

גרף

 

העלייה בדולר שקל, מרמת 3.86, נעצרה קצת יותר גבוה מן השיא של סוף אוקטובר, דהיינו סביב רמת 3.91. מה שמעניין במיוחד הוא, שהפעם, כאשר הגענו לשיא האחרון הזה, המהווה פסגה כפולה במחיר, ראנו תנועה במטבע במומנטום הרבה יותר חלש, וראינו כתוצאה מכך, סטייה שלילית של הדולר אצלנו.

בינתיים, וכפי שציינתי כאן אתמול, הפסגה הכפולה הזו מציינת סיום, או הפסקה, של העלייה האחרונה. הסיבה העיקרית אכן התקבלה בחו"ל, וזאת על ידי העלייה של אירו ביחס לדולר. המטבע האירופי קובע הרבה בדולר-אינדקס (שהוא הנכס המייצג את כוחו של הדולר בעולם), והוא מצא שלשום תחתית, עם סטייה חיובית.

ביחד עם האירו ראינו אתמול גם עלייה מדהימה בנכסי, כמו הנפט, הזהב, והמניות. כך, נוצרה שלילה שלילה בדולר גם אצלנו. בינתיים, היפוך הקורלציה, אשר הזכרתי בסוף השבוע, איננו ממשיך, וחזרנו לתנועה הרגילה. מי שייקבע את ההמשך הוא מדד המניות האמריקאי, ושלנו.

אחרי שרמת 3.88 נשברה יומית מטה, הדולר הלך והגיע ליעדים שציינתי אתמול סביב 3.873, 3.859. לפנינו היעדים של 3.849, ו-3.831. אין לשלול "בדיקה מלמטה" שתגיע עד 3.88 שוב אבל הסבירות עכשיו נוטה חזק לכיוון המשך מטה, כתיקון של כל העלייה מ-3.787.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.