הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 8.11.2012 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 8.11.2012 - מאת משה שלום FXCM

זה לא אובמה ועדכון על הדולר-שקל

 

אתמול ראינו תופעה מדהימה למדיי. המדיה הכלכלית, והכללית, הנסמכת על הראשונה, פרשו את הירידות בשווקים הפיננסיים כהבעת דעה שלילית על היבחרותו של הנשיא אובמה. מי שעקב, כמוני, אחרי מהלך העניינים, יודע במפורש שזה לא כך.

למעשה, החוזים ירדו כאשר היה סיכוי שרומני יוכל עדיין לקחת את כס הנשיאות, ועלו מייד, כאשר הגיע האישור לגבי חזרתו של ברק אובמה לשלטון. מי שהפיל את השווקים היו דבריו "המפחידים" של מריו דראגי לגבי הכלכלה הגרמנית. כאילו אנחנו לא רואים את ההתדרדרות האיטית בייצור, ובייצוא ממדינה זו. כאילו יש חדש בלומר ש: "בעיות החוב באירופה יכולים לפגוע בכלכלתה של גרמניה". ממש חדשות מדהימות !

ולמרות התפלות, וחוסר החידוש שבדברים, מעמדו של מריו דראגי גרם לנזק המצופה. האירו קרס, ואיתו כל מערכת הסיכון (חוץ מהזהב, והדולר האוסטרלי). מה עומד מאחורי מעשה התערבות מילולית זה? למה הוא רואה לנכון לגרום כל כך הרבה נזק, כדי לומר לנו דברים ברורים מאליהם?

זהו המשך מדיניות מכוונת, להשפעה על הגרמנים, לאפשר לו להיות נגיד מרכזי סטייל בן ברננקי. חופשי ממגבלות, וחופשי לעשות מה שהוא חושב שנכון לפתרון המשבר. אחרי שהוא ניסה להסות את ההנהגה של מדינות הדרום באנגלה מרקל, אחרי שהוא פנה ישירות לממשל הגרמני, ובמיוחד לבונדס בנק, אחרי שהוא כתב, וכותב, מאמרים הפונים ישירות לעם הגרמני, הגיע הזמן להפחיד את חוסכי גרמניה בעזרת ירידה של האירו, ובאיום על כלכלתה.

האם ה-ECB יהיה כמו ה-FED אי פעם? השאיפה הזו היא המבדילה בין סופר מריו, וכל נגידי העבר של מוסד זה, כולל טרישה, אשר חזה בתחילתו של המשבר. מעניין יהיה לראות אם הבונדס בנק יוכל אכן לעמוד בלחץ, כאשר הדרישה להקלה כמותית תבוא מבפנים, ולמען גרמנים, ולא רק להצלת ה"דרומיים העצלנים".


גרף

 

למרות כל הנזק שהסב מריו דראגי לאירו, הדולר המקומי שלנו, בניגוד לדולר העולמי, לא ממש הצליח לתפוס תאוצה כלפי מעלה. אמנם, ראינו אותו עולה עד 3.90, אבל זוהי רמה נמוכה מן השיא שהיה לפני כמה ימים. אני אומר שזה בניגוד לדולר העולמי, כי שם נוצר שיא חדש מעבר לשיאים האחרונים.

לא רק זאת אלא שסיום הבחירות בארה"ב הוציאו עוקץ רציני של חוסר וודאות, ושבחירתו מחדש של הנשיא אובמה בהחלט מהווה תמרור אזהרה לכל מי שמאמין בדולר כמטבע חזק. למעשה, הצד המוניטארי של ממשלו המיוצג על ידי בן ברננקי בראשות הבנק המרכזי, מקבל עכשיו אור ירוק להמשך מדיניות ההזרמה, וההדפסה, אשר בסופו של דבר מהווה השחתה איטית ומתמשכת של המטבע האמריקאי.

טכנית, הדולר שלנו עדיין עושה סוג של בדיקה עמוקה של השבירה שהייתה סביב 3.88. אני סבור שבלי תרגיליו המילוליים של מריו דראגי, אותה בדיקה הייתה אכן נעצרת לפני חזרה מעל קו המגמה, אבל היום, יום אחרי תרגילים אלו, אנו עדים לחזרה מטה.

יעדים מיידיים כלפי מטה נמצאים סביב 3.884, 3.857, 3.830. הסבירות לירידות תתפוגג אם נראה את המטבע האמריקאי עולה מעל השיא של 3.91. במקרה כזה 3.919 ומייד אחר כך 3.92-3 יהיו על הכוונת של הדולר העולה. 

 

 

 

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

 

קישור נוסף (ללא קשר לסקירה): ניכיון צ'קים

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.