הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 9.1.2013 - מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 9.1.2013 - מאת משה שלום FXCM

הפרשי ריביות, ועדכון הדולר-שקל

ביום חמישי זה, יופיע לפנינו מריו דראגי, עם החלטתו על הריבית החדשה על האירו. ההנחה של כולם היא שאותה ריבית תרד במקצת, ובכך הבנק המרכזי האירופי, והעומד בראשו, יאותת שוב על כך שהוא מוכן "לעשות ככול הנדרש" כדי לייצב את המערכת הפיננסית, ואת הכלכלה, של מדינות גוש האירו.

האם שינוי בריבית ישנה משהו משמעותי במימון העסקים, והפרטים, ביבשת? לא ממש, אבל כל צעד המראה את נחישות הבנק המרכזי, הוא בעיני רבים מעשה חיובי. מה שמדהים בסיפור היא הדינאמיקה ההפוכה הקיימת בין מה שרצוי, ומה שמצוי בזירת המטבע האירופאי.

מצד אחד, המטבע מייצג את הישרדות הגוש, ובכך הימצאותו סביב 1.2-1.4 היא אישור להמשך קיומו של אותו גוש כלכלי, אבל בעיקר פולטי. אבל, חידוש הצמיחה, במיוחד במדינות הדרום, ובמיוחד בסקטור המייצא שלהן, יכלה להיות הערובה הכי טובה לקיום הישרדות זו. צמיחה זו דורשת דחוף אירו נמוך הרבה יותר, שיכניס את מוצרי המדינות הבעייתיות לתחרות סבירה.

איך מרבעים את המעגל הזה? למריו דראגי יש עדיין את הריבית להוריד כדי לנסות להשפיע בכיוון הנכון, אבל לגרמניה זכות הווטו על הורדה גדולה מדי בשער המטבע עצמו. תשאלו מייד: למה לגרמנים אירו חזק? הרי גם הם מדינה מייצאת, ולמעשה החשובה מכולן?

בעיני גרמניה, אירו חזק, השומר על ערך ההון של האוכלוסייה המזדקנת בה, יותר חשוב מאשר התחרות הבינלאומית המבוססת על מחיר. הם הלכו, והולכים, על איכות, וזה הצליח עד כה. וכך, נשארנו עם בנק מרכזי התומך במדינות דרך שוק האג"ח, עם ערך מטבע גבוה, ועם שאיפה לגידול משמעותי באינטגרציה של חברות הגוש תחת הכותרת "United States of Europe" על מנת לעשות הטמעה חלקית, או מלאה, של בעיית החוב של כל החברות הנפרדות.

 

גרף

 

ההתלהבות מן הפתרון סביב הצוק הפיסקאלי נמוג אט אט. אנו רואים יותר ויותר אנליסטים המכינים אותנו ל"דיון" הבא מסוגו של זה שעברנו, וזאת סביב העלאת תקרת החוב של ארה"ב, כאשר המאבק החדש הולך להיות הרבה יותר קשה, ומיוסר, מזה שהסתיים בתחילת השנה.

ככל שתחושה זו גדלה, כך גם החשש של המשקיעים להיכנס יותר מדי לתוך נכסי סיכון כמו המניות, והסחורות. האירו השייך לאותו קומפלקס סיכון, סובל מכך, ולכן הדולר העולמי המשתקף מן ההשפעה ההפוכה של המטבע האירופי בדולר אינדקס, עולה במקצת.

וכך, כמו בעולם, גם אצלנו הדולר ממשיך את מהלכו העולה מן התחתית שהוא בנה סביב 3.70.

שימו לב על התצורה היפהפייה שבה הדולר-שקל מתנהל בימים אלו מבחינה טכנית, וזאת עקב הפריצה-בדיקה-המשך מעלה, סביב רמת התמיכה של 3.75.

כהמשך טבעי של השינוי החיובי אני רואה את רמות המחיר ב: 3.791, 3.849, 3.875.
במידה והשליליות תתחדש, רמות מחיר מטה הן: 3.704, 3.691, ואז חור שחור עד 3.652.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.