הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 9.10.2012- מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח יומית 9.10.2012- מאת משה שלום FXCM

שפגאט רציני

והנה, לפנינו עוד עונת דוחות פיננסיים של החברות האמריקאיות, כאשר אלקואה, יצרנית האלומיניום הגדולה תתחיל אותה, כרגיל, היום. עוד עונה בה המטרה העיקרית של הדוחות היא למלא אחר הציפיות של האנליסטים, או אף לעלות עליהן (Beat the Estimates), וזאת כאשר למשחק הזה יש אינטרס משותף לכולם: לאנליסט רצוי מאוד שהערכתו תצא נכונה, ולחברה רצוי מאוד שהתוצאות יעמדו באותן תחזיות, אחרת המניה תחטוף ממש חזק.

וכך, עכשיו, הציפיות מונמכות מאוד לקראת המציאות הקשה יחסית של הכלכלה האמיתית, וכבר מציינים לנו ש"ההפתעות החיוביות" יקפיצו את השוק. ה"שפאגט" שבין המיתון הגלובלי, והתחושה החיובית שניתן לקבל מן המצב של המדדים העיקריים, מתרחב והולך כנראה להתרחב עוד ועוד, ככול שהעוצמה של המדיניות המרחיבה תגדל.

יש לזכור שגם מריו דראגי, וגם בן ברננקי לא לחצו עדיין על ההדק. בשני המקרים, הם אמרו את שהם יעשו. הראשון, אם וכאשר "התנאים יתקיימו", והשני בעתיד הקרוב. זאת אומרת שהכסף החינמי עדיין לא מציף את עולם הנכסים המכונים "נכסי הסיכון". רק הצפייה שהוא יגיע, הניע את הגלגלים עד כה.

אחרי שנדע מי יהיה הנשיא הבא של ארה"ב, החברות יראו קצת יותר רווחיות ברבעון האחרון של השנה, והכסף החדש כבר יזרום לתוך המערבולת האינסופית של ההזרמות למוסדות הפיננסיים, אנו כנראה מחווה את אחת מן המגמות החיוביות העוצמתיות של סוף השנה (End Year Rally).

כל מה שנעשה עד אז, הוא יצירת בסיס נמוך יותר, שממנו יהיה ניתן להתחיל את השלב הבא הזה.

 

עדכון לדולר-שקל

 

גרף

 

הדולר אצלנו השיג לכאורה את מטרתו המיידית, והיא ירידה קטנה לכיוון הרמה של 3.855. נראה שהתנאים בעולם בשלים למימוש קצת יותר עמוק, ואלים, מאשר הרגשנו עד כה, ובכך לעלייה מסוימת בדולר, וירידה מתאימה באירו. הסטייה החיובית שבין אינדיקאטור המומנטום, והמטבע עצמו, מרמזת גם היא על סיכוי טוב לתחילה של מגמה עולה בנכס זה.

מהותית, אין חדשות חוץ מן המפגשים האינסופיים של השבוע:
תחילה, של שרי האוצר האירופיים, לאחר מכן של ה-G7 (מנהיגי 7 המדינות בעלות הכלכלה הגדולה ביותר) ולבסוף כנס ה-IMF (קרן המטבע הבינלאומית). כל אלו בהחלט יכולים לייצר אינפורמציה חדשות, נכונות או הזויות, אשר יכולות להזיז בכמה מאות פיפסים את המערכת המוניטארית.

ואצלנו, המלפפון (כסמל האינפלציה) גם הוא יוכל לקבוע אם לבנק ישראל נמאס לעמוד על גדר האינפלציה, או לא. במידה והמדדים יעלו מעבר למצופה, והריבית השקלית אכן תותאם לכך, נראה סיבה ממשית להתנגד למגמה העולה בדולר, שהזכרתי לעיל.

בינתיים, כל אלו בעתיד, אבל מהווים את הגורמים לתנועה העתידית, כאשר הכול עדין מצביע על סבירות גבוהה יותר לעלייה בערכו של הדולר בטווח הקצר.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.