הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח יומית 14.12.2011 - מאת יפתח דרורי למבקס

סקירת מט"ח יומית 14.12.2011 - מאת יפתח דרורי למבקס

14 בדצמבר 2011

למבקס: אירופה ממשיכה להסתבך, הנפקות האג"ח בימים הקרובים יתמכו במגמה

יפתח דרורי, למבקס

שוק המט"ח ימתין גם היום להודעות הצפויות להגיע מאירופה. איטליה ספרד וגרמניה צפויות לבצע היום מכירות אג"ח בצל הועידה הכושלת שהתקיימה ביום שישי, והוכיחה כי מנהיגי האיחוד רחוקים מהשגת פתרון.

לאחר הועידה מאזן הכוחות הפך להיות ברור מאוד,  מדינות הליבה – גרמניה וצרפת - נאלצות להחיל מדיניות של צנע, ולפגוע בצמיחה שלהן על מנת להציל חובות של המדינות השכנות.
מדינות המרכז – שוודיה, דנמרק וצ'כיה ומדינות נוספות - צריכות לבחור באיזה צד הן תומכות ולא עשו זאת עדיין.

האופוזיציה – בריטניה – המתנגדת הגדולה ביותר לתוכניות של מדינות הליבה. היום כבר נראה כי הזיווג הזה הולך אך ורק לגירושין. מצב שכזה יהפוך את לונדון, אולי שוק המסחר הגדול באירופה, לבעלת יתרון יחסי על היבשת והתנתקות מהאיחוד תוציא את בריטניה כמרוויחה הגדולה ביותר.

הוועידה המאכזבת מאחורינו ונאלץ להמתין אולי עד מרץ כדי לראות אם האיחוד האירופי כפי שאנו מכירים אותו כיום, ימשיך להתקיים או שמשבר החובות יכריע גם את הפוליטיקה והאינטרסים.

מאז הועידה נחלש היורו בכ- 2.69% אל מול הדולר והיום ומחר יהיו ימי מבחן נוספים עבור מטבע 17 המדינות. כאמור, הנפקות האג"ח, מוצלחות או לא הן, שיקבעו את כיוון השוק לימים הקרובים. איטליה תנפיק אג"ח בשווי 3 מיליארד אירו, גרמניה 5 מיליארד אירו, ומחר ספרד תגייס גם היא אג"ח ל-2016 ,2020 ו-2021 .

אירופה נבחנת כבר כמה חודשים בהנפקות האג"ח וקו מנחה אחיד לא נראה בהן. לצד הנפקות מוצלחות באיטליה אנו עדים להנפקות רעות מאוד בגרמניה ובצרפת.

בבנק ישראל עוקבים בצורה אדוקה אחר המצב באירופה, ולראשונה מזה תקופה ארוכה תולים את המדיניות המוניטארית במצב ובידיעות היוצאות מהיבשת. הורדת הריבית האחרונה נועדה לצמצם את הסיכון במידה והמצב יסתבך. אי יישום של תכנית ממשית באירופה עשויה בהחלט להוביל להורדות ריבית נוספות, לפחות עד שנתקל שוב באינפלציה שעד לא מזמן איימה על הכלכלה המקומית.

במידה והנפקות האג"ח יוכרזו ככישלון, מצב שנראה מאוד ריאלי, הפריצה בצמד יורו דולר של קו התמיכה של 1.3150 עשויה להמשיך, ונוכל לראות את הדולר ממשיך להתחזק לאזור 1.2854 אל מול היורו. מגמה זו, עם תמיכה של רוח גבית מביטול אפקט הפרשי הריביות והירידה במשיכת השקל, עשויה להוביל גם את השקל להמשך היחלשות לשער של 3.83 אל מול הדולר והמשך התחזקות אל מול היורו לשער של 4.90. 
 
 

גרף למבקס

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.