הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח שבועית 16.1.2012 - מאת למבקס

סקירת מט"ח שבועית 16.1.2012 - מאת למבקס

16 בינואר 2012

למבקס: הורדת הדירוג הצפויה של צרפת הגיעה - האופטימיות לא תימשך גם בשבוע הקרוב;
 השקל עשוי לפרוץ לשער של 3.88 מול הדולר; היורו-שקל עשוי להיחלש ל-4.83


היורו

שבוע המסחר הקודם במט"ח התנהל כצפוי, עם רוחות אופטימיות לאחר ועידת מנהיגי גרמניה וצרפת. היורו התחזק אל מול הדולר בשיעור של 1% עד לשער של 1.28. הועידה אמנם הסתיימה ללא החלטה משמעותית, ובוודאי ללא תכנית מסודרת, אלא בהצהרות ריקות מתוכן לגבי המשך מאמצים לכינון אחדות פיסקאלית ביבשת.

לאופטימיות השבוע הצטרפו גם הידיעות על הנפקות אג"ח מוצלחות באיטליה וספרד והעובדה כי הבנק המרכזי הותיר את הריבית בעינה בשיעור של 1%. זאת, למרות השמועות כי נגיד הבנק המרכזי, מריו דרגי , יישר קו עם נשיא הפד, בן ברננקי ויחל קו של ריביות נמוכות מאוד.

סוכנות הדירוג סטנדרט אנד פורס היא שסיימה את החגיגות הצנועות כאשר הורידה לראשונה בהיסטוריה את דירוג האשראי של צרפת ממושלם. יחד עימה הורדו דירוגים של 8 מדינות נוספות, בהן גם איטליה. הודעה זו אמנם הייתה צפויה ובלתי נמנעת, אך החשוב יותר הוא האיום המרומז של סוכנות הדירוג על קרן החילוץ האירופית. בעקבות ההודעה נחלש היורו אל מול הדולר לשער של 1.26. הודעה זו היא שתקבע את כיוון המסחר בתקופה הקרובה ואנו מתקשים למצוא כוחות והודעות אשר ירימו את היורו חזרה למעלה.
נראה כי המטבע האירופי יאלץ להמתין שוב לפוליטיקאים, אשר יפגשו ב-30 בינואר, אז תתקיים ככל הנראה ועידה שתכלול את כל מנהיגי היבשת במטרה לנקוט צעדים משמעותיים נוספים לסיום המשבר.

אופטימיות? לא בטוח שמוצדקת, שכן באיחוד כבר הוכיחו לנו שמה שהכלכלנים יודעים שיעזור לא תמיד עומד בקו אחד עם האינטרסים הפוליטיים המקומיים של הפוליטיקאים, ובאיחוד כך נזכיר, צריכה כל החלטה לעבור פה אחד.

הדולר

הדולר, אולי המרוויח הגדול ביותר ממצבו של גוש האירו, כבר מרשה לעצמו להתעלם מהודעות לא חיוביות שיוצאות בארה"ב. תביעות האבטלה השבועיות שוב עלו וכ-24 אלף איש נוספים ביקשו דמי אבטלה השבוע. נשיא ארה"ב, ברק אובמה, ביקש מהקונגרס להעלות את תקרת החוב האמריקאי כפי שציפו בשוק, אותה תקרה שלפני כמה חודשים העמידה את ארה"ב על סף חדלות פירעון. למרות הודעות אלו הדולר עוד מראה יציבות יחסית לעומת הכאוס ואי הוודאות השוררים באירופה.

השקל
בשקל לעומת זאת, הכול כבר מונח על השולחן. הריביות אינן גבוהות כמו פעם, הממשל לא מעודד השקעות זרות כבעבר אלא ממסה אותן, ולכן ניאלץ לחזור על המנטרה כי הכיוון בשוק המקומי ייקבע אך ורק בעקבות תנועותיו של שוק המט"ח העולמי.

מדד המחירים לצרכן התפרסם אתמול ולא השתנה. מה שעשוי לעודד את בנק ישראל להמשיך ולהוריד את הריביות בשוק.

בשבוע הקרוב נשוב ונראה את הדולר מתחזק לעומת היורו בעולם לשיעור של 1.25, מה שיוביל את השקל לנסות ולפרוץ שוב את שער של 3.85 שקל לדולר, ולהתרומם ל-3.88.

היורו, למרות התחזקותו השבועית, לא הצליח לפרוץ חזרה את שער 4.90 ונראה כי קו זה, אשר הפך כעת להתנגדות משמעותית עבורו, יוצר מצב מעניין בצמד שעשוי להיחלש לשער של 4.83 עוד השבוע.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.