הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח שבועית 19.12.2011 - מאת יפתח דרורי למבקס

סקירת מט"ח שבועית 19.12.2011 - מאת יפתח דרורי למבקס

19 בדצמבר 2011

למבקס: ראלי סוף השנה יישאר בגדר חלום;

הדולר/שקל ינוע השבוע בין 3.71 ל-3.87

יפתח דרורי, למבקס

שבוע המסחר האחרון המשיך להיות עצבני, ולצד ימים שניתן לכנותם כמשוגעים היו לנו מספר ימים שקטים מאוד. כרגע כבר ניתן לומר בוודאות גדולה למדי כי כבר לא נראה ראלי סוף שנה כפי שהכרנו בשנים עברו. בסוף 2010 עלה היורו, המטבע שנע בד"כ בהתאמה עם שוקי המניות, בכ- 3.23% בחודש דצמבר ואילו בישורת האחרונה של השנה הוא עומד על כ- 3.4% אל מול הדולר.

השבוע גם עמד בסימן הנפקות אג"ח באירופה, כאשר בספרד וגרמניה הוכרזו ההנפקות כהצלחה ואילו איטליה אמנם עמדה בביקוש אך עם תשואות אג"ח גבוהות מאוד - 6.47% לאג"ח 5 שנים, ריבית הנחשבת לגבוהה ביותר שהוצעה לאג"ח בטווח זה באיחוד.

ביום שישי אושרה במדינה תכנית צנע נוספת, שהעניקה לשוק מעט אופטימיות, אך באותה נשימה קיבלנו דיווחים כי דירוג האשראי של צרפת עשוי לרדת. נראה כי כל אופטימיות יש לקחת בעירבון מוגבל, שכן אירופה עשויה להמשיך ולספק למשקיעים הודעות מדאיגות בכל יום שעובר.

אף על פי כן, להערכתנו, החלק הרע כבר עבר ועד לסוף השנה ובשילוב תקופת החגים בחו"ל, יירגע מעט שוק המט"ח ושער של 1.30 הוא השער שסביבו ינוע הצמד יורו-דולר בתקופה זו.

הדולר/שקל

גם הצמד דולר/שקל יושפע מהמגמה, או יותר נכון אי המגמה בשוק העולמי, אך ראוי לציין כי היום תפורסם גם תחזית האינפלציה ע"י בנק ישראל. הירידה במדד המחירים לצרכן בשיעור של כ-0.1% תוביל לירידה בסכנת האינפלציה ותספק לבנק ישראל אישור נוסף להמשך מדיניות הורדת הריביות שהחלה בספטמבר האחרון.

החלטת ריבית צפויה בשבוע הבא, והורדה נוספת בריבית עשויה להמשיך ולכרסם בכוח המשיכה של השקל ולהורידו לשער של 3.83 אל מול הדולר. תנועה שכזו חייבת להיתמך ע"י המשך מגמה דולרית, אך מאחר שהציפיות שלנו הן לשוק מדשדש, ספק רב אם נוכל לראות זאת כבר בשבוע הקרוב ונאלץ להמתין להחלטת הריבית עצמה.

לגבי השבוע - הצפי הוא לתנועה בדולר\שקל בטווח שבין 3.71 ל-3.87. גם היורו שאיבד השבוע 1.6% מול השקל צפוי להראות תנועות רגועות יותר. ירידה אל מתחת לשער 4.90 תפתיע אותנו מאוד, ותאותת לנו על שבירת קו תמיכה ועל המשך ירידות לרמות נמוכות עוד יותר של 4.83 בטווח הארוך, שער בו ביקרנו לאחרונה רק ביולי השנה.

הזהב
המכשיר שריכז את מרבית תשומת הלב השבוע וימשיך כך גם בשבוע הבא הוא הזהב. המתכת הזהובה השלימה ירידה של 7% וצנחה לשער של 1580. שער זה מהווה קו תמיכה משמעותי עבור הזהב, ופריצה שלו מטה תאותת לנו ולמשקיעים אשר עדיין חוששים להיכנס לשורט על מגמה של תחילת ירידות מאוד מאסיבית ומאוד משמעותית.

הזהב ידוע כמכשיר שמשקיעים פונים אליו בתקופות של אי ודאות, ונחשב בעיני רבים כתחליף לדולר. אך עם עליית הדולר הירידה בשער הזהב הייתה צפויה ואכן גם לא איחרה לבוא. סוף השנה אמנם לא צופה לנו שינויים נוספים ואקוטיים בשער, אך על המשקיעים לשים את הזהב במעקב, שכן שבירת קו התמיכה עשויה להוביל לירידות חזרה לאזור 1490 דולר לאונקיה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.