הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח שבועית מאת למבקס

סקירת מט"ח שבועית מאת למבקס

23 בינואר 2012


למבקס: האופטימיות באירופה בעקבות הנפקות האג"ח המוצלחות תתנפץ השבוע;

ריבית בנק ישראל תישאר ברמת 2.75%; היחלשות היורו תביא את השקל חזרה ל-3.84

שבוע המסחר הקודם הפתיע את המשקיעים, כאשר היורו, בניגוד לנתוני המאקרו, שב והתחזק אל מול הדולר עד לשער של 1.29. ההתחזקות הגיעה בעקבות הנפקות אג"ח מוצלחות בספרד ובצרפת, שניפקו אופטימיות כלשהי, הגם שאינה מוצדקת. לראיה, את יום שישי סיימנו כאשר קרן המטבע העולמית הורידה את תחזית הצמיחה העולמית, וציינה כי הצמיחה בגוש האירו תתכווץ ב-0.5% במהלך 2012.

הציפיות באירופה נשואות כרגע אל הבנק המרכזי לסיוע באמצעות מדיניות מוניטארית מקיפה יותר. הבנק אינו שש להתערב במשבר עד כה מכיוון שראשיו מאמינים כי הכלים המוניטאריים העומדים לרשותם מוגבלים ולא הם שיוציאו את אירופה מהמשבר. באירופה כצפוי, כבר ניסחו טיוטה לקראת הפסגה ביום שני, אך לדעתנו ועידה זו נועדה לכישלון. גם אם מנהיגי האיחוד יצליחו לעשות את הבלתי יאמן ולקבל החלטות משמעותיות, הצרכים של גוש האירו לא מסתכמים בתכניות צנע בלבד.

בשוק ממתינים גם לשיחות של יוון עם הבנקים הפרטיים לגבי הסדר החוב וגובה התספורת אותה יאלצו לספוג. שיחות אלו, אשר החלו בשבוע שעבר, אמורות גם לקבוע את גובה התספורת אותו יספוג השוק הפרטי. היקף התספורות שהבנקים יסכימו להם מכוון לטווח של  21%-50%, מה שלא ממש יסייע ליוונים.

הצגת חזית מאוחדת נחוצה מאוד להתאוששות הגוש. הממשלות חייבות להסכים על מדיניות צנע, הבנק המרכזי חייב לעודד נזילות וקרן החילוץ צריכה להמשיך ולחלק חבילות סיוע חיצוניות אשר יסייעו לכלכלות הפגועות. במידה ולא נראה את שלושת הכוחות הללו באים לידי ביטוי במהלך משותף, לא נוכל לראות הבראה בטווח הקצר וימיו של גוש האירו ילכו ויתקצרו.

השבוע הקרוב יפתח אם כן עם ועידה חשובה מאוד שתקבע את כיוונו של הצמד המוביל בשוק המט"ח. להערכתנו גם ועידה זו, שרודפת ועידות סתמיות קודמות לא תספק הודעות מרעישות והשבוע תתנפץ האופטימיות ששררה בשבוע שעבר בעקבות הנפקות האג"ח. ועידה לא מוצלחת תגרור את היורו לירידות חזרה לאזור 1.27, כאשר במידה וקו התמיכה הקיים בשער 1.2660 יישבר - נצפה לירידות חדות אף יותר.

בגזרה המקומית צפוי בנק ישראל להכריז על ריבית חודש פברואר. להערכתנו בנק ישראל יותיר את הריבית על כנה בשיעור של 2.75%. בבנק ישראל עוקבים בצורה חדה אחר ההתפתחויות באירופה, ונראה כי כרגע אין הצדקה להורדות ריבית נוספות. הבנק קיבל חיזוק על כך עם פרסום מדד המחירים לצרכן אשר לא השתנה.

השקל היה המרוויח העיקרי מחולשתו של הדולר והתחזק למולו בכ- 1.57% עם פריצה חזרה למטה את שער 3.81. השבוע הסתיים בשער של 3.78 והיחלשות היורו בשבוע הבא תשיב אותו חזרה לשערים של 3.84.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.