הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> סקירת מט"ח יומית >> סקירת מט"ח שבועית מאת אלי שיראזי - למבקס

סקירת מט"ח שבועית מאת אלי שיראזי - למבקס

11 בדצמבר 2011

למבקס: השקל יתחזק ל-3.72 מול הדולר ו-4.97 מול האירו

אלי שיראזי, מנהל חדר מסחר, למבקס


גם בשבוע החולף עמדה אירופה במרכז העניינים, כאשר המסחר בשוק המט"ח התנהל בהמתנה לועידה הכלכלית שהתקיימה ביום שישי. תוצאות הועידה אכזבו שוב את המשקיעים, ומנהיגי אירופה שאמנם הצהירו כי ינקטו מדיניות פיסקלית מחמירה יותר, לא הצליחו לשכנע את המשקיעים כי בידם יכולת הממשית לסיים את משבר החובות שהחל לפני כשנתיים.

הסיבה לכישלון טמונה ככל הנראה בשני גורמים: הראשון והפחות חמור הוא ראש ממשלת בריטניה, שהתנגד לחתימת ההסכם וציין כי יסרב להשתמש בעתודות המט"ח של מדינתו על מנת לחלץ מדינות נוספות. הגורם השני הוא סירובו, ככל הנראה, של נגיד הבנק המרכזי של אירופה, מריו דראגי, לסייע בחילוץ ע"י רכישה של אג"חים. הבנק המרכזי אמנם הוריד את הריבית השבוע לרמה של 1% - אך יחד אתה הוריד גם את תחזית הצמיחה ליבשת.

בתגובה לכישלון היחסי נחלש האירו אל מול הדולר בכ-0.53%. בניגוד להיחלשותו מול הדולר - אל מול השקל השלים האירו עלייה שבועית של 0.21%, קצת במנותק מהמגמה הגלובלית.

להערכתנו, ועידת הפסגה האחרונה הייתה עוד אחת בשרשרת ועידות, שהוכיחו כי לאיחוד האירופי עדיין אין פתרון ראוי למשבר. עד כה, כל הפתרונות שהוצעו טיפלו בחוב ע"י יצירת חוב נוסף. ראוי לציין, כי באיחוד החלו לשים בלמים בעגלה המידרדרת, אך כל התמהמהות עשויה להוביל למשבר חריף יותר. העגלה האירופית קיבלה דחיפה נוספת כלפי מטה, כאשר התברר כי הונגריה מתכוונת להגיש בקשה לסיוע מקרן המטבע העולמית והאיחוד האירופי.

המרוויח הגדול ממצבו הרעוע של האירו הוא הדולר, שהתחזק בשבוע שעבר אל מול השקל בכ-0.2%. גם השבוע הקרוב יעמוד בסימן זהה של חוסר יציבות בגוש האירו, אולם אנו עשויים לראות את השקל מתחזק לרמה של 3.7206 מול הדולר, מה שמשקף ירידה של כ-0.64%. כמו כן, נראה את השקל מתחזק מול האירו לרמה של 4.9750, משקף ירידה של 0.5% לאירו.

 

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.