הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> אוקטובר מחייך למשקיעים ! מאת שלומר קופר 1.11.2013

אוקטובר מחייך למשקיעים ! מאת שלומר קופר 1.11.2013

01-11-2013

מדדי וול סטריט


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המדדים סיימו למטה ביום חמישי בעוד הצהרת המדיניות של הפד ביום הקודם הוסיפה לחששות המשקיעים בנוגע לתזמון של הנסיגה מתוכנית התמריצים. מדד ה-S&P 500 נעל את היום בירידה של 0.38%, כאשר בדקות הסיום גל של מכירות דחף את השוק לרמות הנמוכות של היום, כאשר מספר גופים גדולים רצו לצאת בגדול מהשוק.למרות שהיה זה היום השני הרצוף של ירידות עבור השוק, כל 3 המדדים סיימו את חודש אוקטובר בעליות ניכרות.
ויזה (V) גררה את מדד הדאו-ג'ונס ומדד ה-S&P 500 למטה לאחר שאיבדה 3.5% לרמה של 196.67$, יום לאחר שחברת האשראי הגדולה ביותר בעולם דיווחה על צניחה של 28% ברווח הרבעוני.
הבנק המרכזי ביום רביעי אמר כי ההוא ישמור על תוכנית רכישות האג"ח בקצב של 85 מיליארד דולר מדי חודש, כאשר הוא מגבה את החלטתו באיתותים של כלכלה חלשה, אך הוא הסיר משפט שהיה בהצהרה הקודמת בנוגע למצב האשראי במשק, מה שחלק מהמשקיעים פירשו כסימן לכך שהפד עלול להתחיל את הנסיגה מוקדם יותר מהצפוי. לפני ההצהרה הקונצנזוס בשוק היה שהתוכנית תישאר ללא פגע עד לפחות מרץ 2014, כעת חלק משחקני השוק מסמנים את חודש דצמבר השנה כמועד בו הפד עשוי לקחת רגל אחת אחורה. תוכנית התמריצים של הפד בשנים האחרונות תרמה משמעותית לריצת המניות בוול-סטריט.
בסיכום חודשי מדד הדאו-ג'ונס סיים את חודש אוקטובר עם עליות של 2.8%, מדד ה-S&P 500 זינק ב-4.5% ומדד הנאסדק קפץ ב-3.9%. מדד ה-S&P 500 רושם עליה של 23.2% מתחילת השנה.
בין המניות הבולטות במסחר, אקסון מובייל (XOM), חברת הנפט הגדולה בעולם, עזרה לתמוך במדד הדאו וב-S&P 500 לאחר שעלתה ב-0.9% לרמה של 89.62$ על רקע דוחות רווח טובים מהצפוי לרבעון השלישי.
אקספדיה (EXPE) זינקה ב-18% לרמה של 58.97$ וסומנה כמניה החזקה ביותר במדד ה-S&P 500 במסחר אתמול, יום לאחר שחברת הזמנת הנסיעות באינטרנט דיווחה על דוחות רווח שהיכו את תחזית האנליסטים.
פייסבוק (FB) דיוחה על צמיחה חזקה בעסקי הפרסום במובייל לאחר הנעילה של יום רביעי, למרות שהצהירה כי איננה מתכוונת להעלות את תדירות הצגת הפרסומות למשתמשים. מניית פייסבוק עלתה 2.4% וסגרה ברמה של 50.21$. לאחר הנעילה של יום רביעי המניה התנהגה בטלטלה עזה כאשר זינקה ב-17% מיידית לאחר פרסום הדוחות, רק כדי לסגור את הסשן המאוחר בצניחה של 3%. המניה המשיכה להפגין חולשה בפתיחת המסחר אתמול, עת הרחיבה את הירידות בה ל-4.5%, אך ריוורסל חזק הותיר את חששות המשקיעים מאחור ולא רק שהוציא את המניה מהבוץ, אלא העביר אותה לעליות יפות.
שישי: מדד מנהלי הרכש ISM  למגזר היצרני צפוי להיות הדו"ח החשוב ביומן הכלכלי ויתפרסם בשעה 10:00 שעון ניו-יורק. מואחר יותר בשעה 14:00 יתפרסמו מכירות הרכב והמשאיות לחודש ספטמבר.

אחרי הנעילה: מניית AIG צנחה ב-3.23% אחרי הנעילה במחזורים כבדים לאחר שחברת הביטוח דיווחה על רווח של 1.46$ למניה במחזור הכנסות של 8.66 מיליארד דולר. האנליסטים ציפו לרווח של 96 סנט למניה והכנסות של 8.91 מיליארד דולר.
פירסט סולאר (FSLR) זינקה ב-7.34% בשעות המאוחרות במחזורים ערים לאחר שתוצאות הרבעון השלישי ניפצו את תחזיות וול-סטריט. החברה אף הרימה את תחזית הרווח לשנה כולה.
פלאור (FLR) ירדה ב-3.33% במחזורים בינוניים, לאחר שחברת התשתיות וההנדסה עקפה את תחזיות וול-סטריט בשורת הרוח אך פיספסה בשורת המכירות.
מניית מכרות הזהב באריק גולד (ABX) צללה ב-5.4% לרמה של 18.34$ במחזורים כבדים לאחר שחברת המכרות אמרה כי תמכור 3 מיליארד דולר של מניות במטרה להפחית את מצבת החוב שלה.
 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.