הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הרבלייף מתקרבת לתשואה של 100% במועדון המשקיעים!

הרבלייף מתקרבת לתשואה של 100% במועדון המשקיעים!

01-08-2013

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד ה-S&P 500 סיים יום מסחר תנודתי סביב רמת האפס ביום רביעי, לאחר שהפדרל ריזרב לא סיפק רמז כי הוא הולך להפחית בתוכנית רכישות האג"ח בכל זמן בעתיד הקרוב. המדד נסוג אחורה בדיוק לפני הסגירה לאחר שעלה קרוב לרמת ה-1,700 נק', רמה אותה טרם הצליח לפצח. כל 3 המדדים הגדולים בוול-סטריט רשמו עליות חדות בחודש יולי, כאשר  מדד ה-S&P 500 רושם את החודש הטוב ביותר בכל השנה. בסיכום חודש יולי, מדד הדאו עלה ב-4%, מדד ה-S&P 500 טיפס ב-5% ומדד הנאסדק זינק ב-6.6%.
בהודעה שליוותה את פגישת המדיניות של הפד בת היומיים, הפד אמר כי הכלכלה ממשיכה להתאושש אך זקוקה לתמיכה. הבנק המרכזי אמר כי הוא ימשיך להוציא 85 מיליארד דולר מדי חודש על אג"ח מגובות משכנתאות במאמץ לחזק את הכלכלה.
באופן ברור ההודעה אתמול התקבלה בצורה טובה יותר אצל המשקיעים מאשר ההודעה הקודמת. הפד מנסה להוריד את מפלס החרדה בכל הקשור לנסיגה מהתוכנית. תוכנית התמריצים של הפד נחשבת למנוע העליות הראשי השנה, במהלכה מדד ה-S&P 500 רשם עליות של 18.2% עד כה. יו"ר הפד בן ברננקי, טלטל את השווקים לקראת סוף חודש מאי לאחר שאמר כי הבנק המרכזי מתכנן לסגת מתוכנית הרכישות, ברגע שהכלכלה תשתפר. כלכלנים רבים מצפים כי הפד יחל בנסיגה בחודש ספטמבר.
מאוחר במסחר מניית ג'יי.סי.פני (JCP) מסקטור הקמעונאות צללה ב-10.2% לרמה של 14.60$ לאחר שחברת ההלוואות המסחריות CIT הפסיקה לתמוך במשלוחים מיצרניות קטנות לרשת הרהיטים הגדולה, כך לפני הניו-יורק פוסט. המניה רשמה את הירידה החדה ביותר במדד ה-S&P 500.
המניות פתחו גבוה ביום רביעי לאחר נתונים שהראו כי כלכלת ארה"ב תפסה מומנטום ברבעון השני של השנה ולאחר שהסקטור הפרטי הוסיף יותר משרות מהצפוי. התוצר לנפש (GDP) צמח בקצב שנתי של 1.7% ברבעון השני ועלה על הציפיות שעמדו על קצב התרחבות של 1%. סקר ה-ADP למגזר הפרטי הראה כי נוספו 200 אלף משרות בחודש יולי – נתון מעודד רגע לפני דו"ח התעסוקה הרשמי של משרד העבודה שיתפרסם לפני פתיחת המסחר של יום שישי.
במהלך המסחר של יום רביעי, מניות כרטיסי האשראי דורגו בין המפסידות הגדולות ביותר. מניית ויזה (V) צללה ב-7.5% לרמה של 177.01$ ורשמה את ההשפעה השלילית ביותר על מדד ה-S&P 500. מניית אמריקן אקספרס (AXP), חברה במדד הדאו ג'ונס, נפלה ב-1.9% לרמה של 73.77$.
כובשת יעד אחרי יעד, מניית פייסבוק (FB) נסחרה בפעם הראשונה מעל למחיר ההנפקה שנקבע על 38$ בחודש מאי בשנה שעברה. המניה עלתה עד לשיא של 38.31$. פייסבוק סגרה את היום בירידה של 2.2% לרמה של 36.80$.
מניית קומקאסט (CMCSA) נתנה את הרוח השוורית החזקה ביותר למדד ה-S&P 500, לאחר שספקית הכבלים דיווחה על דוחות רווח חזקים מהצפוי ביום רביעי, בעוד היא הוסיפה יותר לקוחות אינטרנט מהצפוי ורשמה עליה של יותר מ-20% בתזרים המזומנים. קומקאסט זינקה ב-5.6% לרמה של 45.08$.
מניית הרבלייף (HLF) – מניה המוחזקת במועדון המשקיעים מרמה של 33.84$, כאחד המניות שמסוגלות להכפיל את עצמן במחיר במהלך שנת 2013, זינק ב-9.1% והתקרבה לתשואה של 100% במועדון. המניה זינקה לאחר שמקורות יודעי דבר חשפו כי המיליארדר ג'ורג' סורוס פתח פוזיציה גדולה בחברת מזון הבריאות וטיפוח העור. המניה הגיעה עד לשיא של 66.25$, רמתה הגבוהה ביותר מאז מאי 2012.
חמישי: עכשיו לאחר שהפד אמר את דברו, הפוקוס נודד חזרה לדו"ח התעסוקה של יום שישי. מספר נתונים כלכליים חשובים יתפרסמו במהלך הסשן של יום חמישי, אך הסוחרים בעיקר יתמקדו בנתוני ה-ISM למגזר היצרני ובדרישות האבטלה בפעם הראשונה. לפני הפתיחה תדווחנה: XOM, PG, COP, ,ABX, K, CLX, TWC, CHK. לאחר הנעילה תדווחנה: LNKD, AIG, TEVA, ONXX.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.