הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> דריכות לקראת דו"ח התעסוקה מאת שלמה קופר 10.1.2014

דריכות לקראת דו"ח התעסוקה מאת שלמה קופר 10.1.2014

10-01-2014

מדדי וול סטריט


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בוול-סטריט סיימנו בשינוי קטן ביום חמישי תוך כדי מסחר הפכפך רגע לפני דו"ח התעסוקה הרשמי של יום שישי, אשר עשוי לספק תובנה לשאלה האם הפדרל ריזרב יכריז על קיצוץ נוסף בתוכנית ההקלה הכמותית בפגישתו החודש. מדד ה-S&P 500 סיים את היום בעליה זעומה של 0.03%.
מניות הקמעונאות והטלקום דורגו כמפסידות הגדולות של היום. סקטור הטלקום ירד ב-0.9% כאשר מניית איי.טי.אנד.טי (T) ו-ורייזון (VZ) מכבידות עליו. סקטור הקמעונאות החליק 0.2% למטה לאחר שמספר קמעונאיות, לרבות בד בת' אנד ביונד (BBBY) ופמילי דולר (FDO) חתכו את תחזית הרווח שלהן, לאחר שהציעו הנחות ענק במהלך עונת הקניות לחגים על-מנת למשוך קונים לחנויות הרשת. BBBY צללה 12.5% למטה לרמה של 69.75$, יום לאחר שהחברה הנמיכה את תחזית הרווחים לרבעון הרביעי. FDO ירדה ב-2.1% לרמה של 64.97$ לאחר שרשת הדיסקאונט דיווחה על נתוני רווח חלשים לרבעון האחרון.
רשת הכלבו מייסיס (M) היתה נקודת אור בקצה המנהרה בתחום הקמעונאיות. המניה זינקה ב-7.6% לרמה של 55.80$, יום לאחר שהרשת דיווחה על נתוני מכירות חזקים בעונת החגים האחרונה וסיפקה אף תחזית ראשונית ל-2014 שרומזת כי החברה תמשיך להקדים את המתחרות שלה.
מניית אינטרספט פרמסוטיקלס (ICPT) היתה ללא ספק החזקה ביותר אתמול בבורסה, לאחר שהמריאה בלא פחות מ-281.1% לרמה של 275.87$. הזינוק התרחש לאחר שהחברה הודיעה כי אנליזה שבוצעה ע"י וועדת בטיחות עצמאית מראה כי התרופה למחלת הכבד שמפתחת עומדת במטרה המרכזית של ניסויי האמצע.
שישי: ישנה קצת הססנות לקראת דו"ח התעסוקה והתחלת עונת הדוחות. העניין עבור מניות עדיין קיים, אבל עם זהירות. דוחות הרבעון הרביעי יצביעו האם תוצאות הפירמות יכולות להצדיק את ראלי העליות בשנה שעברה. דו"ח התעסוקה לחודש דצמבר יתן את הטון במסחר היום. הדו"ח יתפרסם בשעה 8:30 שעון ניו-יורק וצפוי להראות היום כי שוק התעסוקה האמריקני הוסיף 196 אלף משרות בחודש האחרון, קצת פחות מהקריאה של נובמבר אשר עמדה על 203 אלף.
עוד ביומן הכלכלי נתוני המלאי הסיטונאי לחודש נובמבר שיתפרסמו בשעה 10:00.
אחרי הנעילה: ענקית האלומניום אלקואה (AA) נפלה ב-4.3% במחזורי מסחר כבדים, ,לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 4 סנט למניה, מתחת לתחזית האנליסטים שעמדה על 6 סנט למניה. מוקדם יותר ביום חמישי החברה דיווחה כי תשלם 384 מיליון דולר בקנסות למשרד המשפטים ולרשות לניירות ערך כדי ליישב האשמות לשוחד במדינות מעבר לים. בהתחשב בכך שמחירי האלומניום נמצאים בשפל של 12 חודשים וההיצף בשוק, מניית AA רצה מהר מדי בזמן קצר מדי. במהלך 3 החודשים האחרונים AA המריאה ביותר מ-30%.
הרבה עניין והתרחשויות במניות הקמעונאות לאחר הנעילה.
מניית רשת הכלבו סירס (SHLD) קרסה ב-13.11% במחזורי מסחר ערים לאחר שהקמעונאית דיווחה על מכירות חלשות בעונת החגים והעבירה תחזית מאכזבת לעונת הרווחים לרבעון הרביעי.
מניית אברוקרומבי אנד פיץ' (ANF) זינקה ב-13.94% במחזורי מסחר ערים לאחר שקמעונאית ההלבשה לנוער העלתה את תחזית הרווחים לשנה כולה.
מניית גאפ (GPS) עלתה ב-2.5% במחזורי מסחר כבדים לאחר שקמעונאית ההלבשה אמרה כי היא מצפה שרווחי השנה כולה יעמדו בקצה הגבוה של טווח התחזיות על רקע מכירות חזקות בעונת החגים האחרונה.
מניית חברת המשאיות YRCW קרסה ביותר מ-20% לאחר שאיגוד המשאיות סירב להארכת חוזה העבודה מול החברה.
אימיונמדיקלס (IMMU) זינקה ב-17.57% במחזורי מסחר ערים לאחר שחברת הביוטק אמרה כי החלה בניסוי קליני בשלב אחרון לטיפול בחולים עם סרטן הלבלב.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.