הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> לקראת פתרון בוושינגטון ?

לקראת פתרון בוושינגטון ?

 10-10-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
מדד ה-S&P 500 עלה ביום רביעי ב-0.95% בעוד הרפובליקנים והדמוקרטים בקונגרס מראים סימנים ראשונים של פריצת דרך במבוי הסתום. הנשיא אובאמה הזמין את 2 הצדדים לשיחות על סיום השיתוק הממשלתי שנכנס היום ליומו ה-10. בהתפתחויות האחרונות מוושינגטון, הרפובליקנים והדמוקרטים העלו את האפשרות של העלאה זמנית בתקרת האשראי, על-מנת לאפשר זמן לקיים מו"מ רחב על התקציב. מדד הפחד VIX המשיך לעלות כאשר הוא מגיע לשיא של 21.34 נק', לפני שנסוג לאחור לרמה של 19.60 נק'. כל רמה מעל 20 נק' מציינת גידול בחששות לגבי הכיוון של השוק בטווח הקצר.
וול-סטריט ניתרה למעלה במסחר אחה"צ לאחר שהנאסדק כבר רשם ירידות שהגיעו בשיאן ל-1%, כאשר הסקטורים הדפנסיביים כמו התקשורת והשירותים מובילים את העליות. יחד עם זאת הנאסדק סגר באדום ביום ה-3 ברציפות, כאשר המשקיעים ממשיכים למכור את מניות הטכנולוגיה החזקות ביותר של השנה כמו נטפליקס (NFLX) ופסטנל (FAST).
בין המניות הבולטות אתמול במסחר, רשת המסעדות דרדן ריסטורנטס (DRI) זינקה ב-7.1% לרמה של 49.57$ לאחר שה'וול-סטריט ג'ורנל ' דיווח כי קרן הגידור Barington Capital רכשה נתח של 2.8% מהבעלות על החברה שמפעילה מסעדות פופולאריות בארה"ב כמו Olive Garden ו- Red Lobster.
מניית היולט פאקרד (HPQ) זינקה בכמעט 9% לרמה של 22.60$ לאחר שמנכ"ל החברה מג וויטמן אמרה כי היא מצפה שההכנסות יתייצבו בשנת 2014 עם "כיסים של צמיחה" לפני שהעסקים יתחילו להאיץ פעם נוספת בשנת 2015.
מניית יום בראנדס (YUM) נפלה ב-6.8% לרמה של 66.48$ לאחר שהחברה שמפעילה מספר רשתות מזון מהיר ידועות כמו KFC ופיצה האט, הזהירה כי יקח לה זמן רב יותר ממה שחשבה בתחילה כדי שהמכירות יחזרו לעצמן בסין, האחראית ליותר ממחצית מהרווח התפעולי של החברה.
חמישי
השיתוק הממשלתי בוושינגטון עיכב את הפרסום של הרבה דוחות כלכליים, אך נתוני דרישות האבטלה השבועיים נאספות ע"י המדינות של ארה"ב, כך שהמשקיעים יקבלו אותם כרגיל לפני הפתיחה של יום חמישי. הכלכלנים מצפים ל-312 אלף תביעות חדשות, עליה קלה מרמה של 308 אלף דרישות בשבוע הקודם.


אחרי הנעילה
רשת המסעדות רובי טיוסדיי (RT) צללה 13.64% אחרי הנעילה לאחר שפירסמה את דוחות הרווח הרבעוניים. צוות הנהלת החברה החדש יחסית, הביע אכזבה ממכירות הרשת ברבעון האחרון שפיספסו את התחזיות. הצוות החדש הציג לאחרונה תפריט מעודכן במסעדות ונוקט במהלכים אגרסיביים על-מנת לשפר את רווחיות הרשת.
סיטריקס (CTXS) נחתכה ב-13.08% במסחר המאוחר במחזורי מסחר כבדים, לאחר שהחברה הוציאה אזהרת רווח לרווחים והמכירות שלה ברבעון האחרון.
חברת הביוטק גיליד (GILD) נהנתה מעליה של 3% בשעות המאוחרות במחזורי מסחר בינוניים לאחר שהחברה הודיעה על סיום מוקדם מהצפוי בניסוי מתקדם בתרופה ללוקמיה, מאחר והנתונים שקיבלה הראו על שיפור משמעותי אצל המטופלים.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.