הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> האם הקונים יביסו את המוכרים השבוע? מאת שלמה קופר 10.2.2014

האם הקונים יביסו את המוכרים השבוע? מאת שלמה קופר 10.2.2014

וול סטריט

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
וול-סטריט קפצה ביום שישי האחרון והעניקה ל-S&P 500 את שבוע העליות הראשון לאחר 3 שבועות יורדים, בעוד ההשפעה של קריאה חלשה בשוק התעסוקה נוערה מכתפיהם של המשקיעים בתירוץ של תנאי מזג אוויר קשים ששוררים בארה"ב. ע"פ הנתונים הרשמיים שפורסמו טרם פתיחת המסחר ביום שישי, שוק התעסוקה האמריקני הוסיף 113 אלף משרות חדשות בינואר, משמעותית מתחת לתחזיות שעמדו על 185 אלף משרות. שיעור האבטלה ירד לשפל של 5 שנים ועומד כעת על 6.6% בלבד, קצת מעל לרמה של 6.5% אשר סומנה בעבר ע"י הפדרל ריזרב כנקודה בה הוא יתחיל לשקול להעלות את שיעור הריבית ארוכת הטווח משפל של קרוב ל-0.
בעוד המשקיעים ממתינים לשטף של דוחות כלכליים שימשיכו להתפרסם במרוצת החודש, הציפיות הקודמות להתמדה בצמיחה הכלכלית בארה"ב עדיין תומכות במחירי המניות. מדד ה-S&P 500 סגר ביום שישי מעל לממוצע נע ל-14 יום, רמה מעליה הוא לא נסחר מאז 23 ביוני. העלייה בת 2.6% בשני ימי המסחר האחרונים לשבוע עזרה לוול-סטריט להרים את הראש לאחר רצף הימים האדומים האחרונים ששטפו את המסכים.
מדד ה-S&P 500 נסחר בנקודה הנמוכה ביותר שלו בשבוע שעבר בירידה של 6% מתחת לשיא הסגירה של כל הזמנים שנקבע ב-15 לינואר. העלייה של השוק בימים חמישי ושישי הצילה למניות את השבוע, אחרת הן היו רושמות רצף ירידות של 4 שבועות שלא נראה מאז יולי ואוגוסט 2011. בשלב כזה אנחנו מוכנים לתת לשוק ליהנות מהספק, בייחוד בהתחשב שהמחירים היום נוחים יותר מכפי שהיו לפני 3 שבועות.
בשבוע הקרוב המשקיעים יוכלו לראות האם הריצה בת היומיים בשבוע שעבר היא סימן מבשר טובות לגבי ההמשך, או שהחולשה שאפיינה את המניות עד כה תהפוך לתיקון מחירים רשמי לכל העליות הנהדרות של שנת 2013. בוול-סטריט מגדירים תיקון מחירים בשוק המניות כירידה של לפחות 10% מהשיא האחרון. שוק דובי מציין נפילה של 20% מהפסגה האחרונה.
מכירות החיסול האחרונות יצרו מספר מצבי מכירות קיצון שהפכו לאיתותי קניה קוסמים עבור חלק מהמשקיעים, בייחוד בהתחשב בכך שחודש ינואר בו השוק נפל 3.6%, ציין את החודש הגרוע ביותר מאז מאי 2012.
בסיכום שבועי: המדדים הגדולים בוול-סטריט קוטעים רצף של 3 שבועות יורדים ומחזירים את הדם ללחיים של המשקיעים. מדד הדאו-ג'ונס מסיים בעליה של 0.6%, מדד ה-S&P 500 נועל את השבוע עם עליה של 0.8% ומדד הנאסדק הצליח להתקדם 0.5%.
מבט טכני SPY
בשבוע שעבר טענו שמעידה נוספת של השוק עלולה לשלוח אותו לביקור חוזר או בשפה המקצועית "ריטסט" של תבנית הפריצה הנהדרת שיצר השוק אי אז באוקטובר 2013. השוק מתנהג טכנית לחלוטין. מבט על הגרף היומי עלול לזרות אימה אצל המשקיעים הטירונים, אך משקיעים מנוסים יודעים לבטל רעשים ע"י מבט ארוך טווח בגרף השבועי. שם ניתן לסכם את הירידות של 3 השבועות האחרונים בגיהוק קטן ותמיכה בממוצע נע ל-20 שבועות, ממוצע נע שהוכיח את עצמו 3 פעמים בשנת 2013. המבחן הגדול של הקונים מגיע השבוע. המספר העגול 180 נק'. פריצה של רמה זו והתבססות מעליה, והמשקיעים יזכרו

את המהלך השלילי הראשון של שנת 2014 כבאמפר לאורך מגמת עליות ארוכת טווח. כישלון לעבור רמה זו, תישלח את השוק חזרה למטה לבדיקת התמיכה האחרונה ב-174 נק'.

 

s&p 500

 
בשבוע הקרוב:
בבדיקה נוספת לדופק של הכלכלה האמריקנית, נתוני מכירות הקמעונאיות יהיו השבוע בפוקוס. הנתונים יוכלו לתת מבט מציאותי נוסף לליבת הכלכלה שאיבדה קצת מומנטום ברבעון הראשון של השנה. נתוני הקמעונאיות יהיו חשובים מאחר והם יכללו את המספרים של כרטיסי המתנה שנרכשו בחודש ינואר. זה ישלים את תמונת הקניות לחגים.
יו"ר החדש של הפדרל ריזרב, ג'נט ילן, תהיה תחת אור הזרקורים בעוד היא תעיד בפני המחוקקים בשבוע הקרוב, בהופעה הפומבית הראשונה שלה, על המדיניות המוניטרית ומצב הכלכלה, לאחר שלקחה את המושכות להובלת הפד בחודש פברואר. ילן שנחשבת לתומכת נלהבת במדיניות הכסף הזמין, תהיה אחראית השנה נסיגה משמעותית של הפד מתוכנית ההקלה הכמותית, ומאוחר יותר להעלאת שיעורי הריבית.
ביום שני מקדונלדס (MCD) תדווח על מכירותיה בינואר. בחודש שעבר החברה דיווחה על מכירות רבעוניות חלשות מהצפוי במסעדות הרשת, בעוד פחות סועדים קבועים פקדו את סניפי המזון המהיר. מקדונלדס אף הזהירה כי מכירותיה עשויות ליפול מתחת לציפיות האנליסטים בינואר.
בזירת דוחות הרווח, שלל חברות ידווחו החל מספרינט (S), סיסקו (CSCO), דיר (DE), פפסיקו (PEP) ומטלייף (MET).
שבוע מסחר מוצלח!

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.