הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> לא לפחד כלל !

לא לפחד כלל !

10-09-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
וול-סטריט סגרה חזק למעלה ביום שני, כאשר הנאסדק מסיים ברמות הגבוהות ביותר מאז ספטמבר 2000, על רקע נתונים מעודדים מסין ששיגרו את האופטימיות של המשקיעים לשיא לגבי מצב הבריאות של הכלכלה הגלובלית. הסנטימנט אצל המשקיעים קיבל דחיפה נוספת ע"י פעילות מיזוגים ורכישות והקלה בחששות מפני פוטנציאל לתקיפה של סוריה ע"י מעצמות המערב.
מדד ה-S&P 500 סיים גבוה בפעם החמישית ברציפות, כאשר הוא רושם את הביצועים היומיים הטובים ביותר מאז ה-1 לאוגוסט, כאשר כל 10 הסקטורים שמרכיבים אותו מסיימים למעלה. יותר מ-70% מהחברות שנסחרות בבורסת הנאסדק ובבורסת ניו-יורק רשמו עליות שערים.
מניות סחורות הגלם הובילו את העליות, בעוד תעודת הסל XLB אשר עוקבת אחרי הסקטור קופצת ב-1.5%, בתגובה לדו"ח הייצוא מסין לחודש אוגוסט שהצליח להכות בקלות את ציפיות השוק, בעוד האינפלציה נותרה שם יציבה. מניית יו.אס.סטיל (X) זינקה ב-3.5% לרמה של 19.53$, בעוד אלקואה (AA) טיפסה ב-2% לרמה של 8.08$. זוהי הוכחה נוספת כי הנסיונות של ממשלת סין לייצב את הכלכלה של המדינה נושאים פרי.
מניות הנדל"ן רצו על רקע הימורים כי ריביות המשכנתא הגיעו לשיא, לאחר העליות האחרונות. רמות הריבית על אג"ח ממשלתי ל-10 שנים נפלו משיא של שנתיים, בעוד המשקיעים מהמרים כי הפד יקצץ בתוכנית רכישות האג"ח בצורה מצומצמת מכפי שחששו. מדד הנדל"ן HGX זינק ב-3.9% בעוד פולט הומס (PHM) נוסקת ב-7.5% לרמה של 16.63$.
המניות הוסיפו לעליות שלהם במסחר אחה"צ, לאחר שנראה כי פחתו הסיכויים כי אישור למתקפה צבאית כנגד סוריה יעבור בצורה קלה מבחינה משפטית. חוסר הוודאות הגאו-פוליטי בהקשר לסוריה, היה אחד המשקולות הגדולות ביותר שרבצו על השוק בשבועות האחרונים, כאשר המשקיעים בעיקר חוששים להשפעה על מחיר הנפט. אתמול הנפט רשם ירידה קלה של 0.5% לרמה של 108.49$ לחבית נפט.
סוריה צפויה להישאר בפוקוס, עם חזרתו של הקונגרס מחופשת הקיץ. הנשיא ברק אובאמה יופיע במספר ראיונות טלוויזיוניים במהלך השבוע הז, בעוד הוא מנסה לשכנע את החברים בקונגרס להצביע בעד התקפה צבאית, אך הוא ניצב בפני לחצים דיפלומטיים לחכות לדו"ח של האו"ם לפני שהוא מבצע את המהלך. בנתיים אתמול, שר החוץ האמריקאי, ג'ון קרי, קיים מסיבת עיתונאים בנושא הסורי עם שר החוץ הבריטי, וויליאם הוג, במהלכה קרי אמר כי "פתרון" לא ימצא בשדה הקרב.
אפל (AAPL) רצה 1.6% למעלה לאחר ש- FBN Securities העלו את יעד המחיר למניה לרמה של 600$ מרמה קודמת של 575$, רגע לפני האירוע הגדול של החברה שיתקיים היום במהלכו היא צפויה לחשוף את הגרסה האחרונה שלה ולהציג את האייפון 5. מכשירי האייפון החדשים צפויים להתחיל במשלוחים ב-20 בספטמבר.
יום בראנדס (YUM) בעלת מספר רשתות מזון ממותגים ובינהן KFC ופיצה האט, דיווחה כי מכירותיה בסין נפלו ב-10% בסין בחודש אוגוסט. עדיין, המניה הצליחה לטפס ב-2.7% למעלה לרמה של 71.48$, לאחר שאמרה כי היא מצפה להמשך הצמיחה במכירותיה בסין ברבעון הנוכחי.
מניית MOLX זינקה ב-31% לרמה של 38.63$, והובילה את מניות ה-S&P 500 לאחר שהחברה הודיעה כי תירכש ע"י הקונצרן הפרטי לאנרגיה וכימיקלים Koch תמורת 7.2 מיליארד דולר.
שלישי: ללא דוחות כלכליים משמעותיים היום, השוק ימשיך להגיב להתפתחויות בזירה הבינלאומית בנוגע לסוריה. מקדונלדס (MCD) תפרסם את דו"ח המכירות שלה לחודש אוגוסט. אפל (AAPL) תעמוד במרכז הבמה עם ההכרזה הצפויה על האייפון 5.

אחרי הנעילה: פאלו אלטו (PANW), מתחרתה של צ'קפוינט (CHKP) בתחום תוכנות האבטחה, דיווחה על הפסד לרבעון הרביעי של 15.8 מיליון דולר או 22 סנט למניה על הכנסות של 112.4 מיליון דולר. יחד עם זאת הנתונים היו בקו ישר עם הציפיות המוקדמות של האנליסטים. המניה עלתה במסחר המאוחר ב-2.58% לרמה של  48.05$, לאחר שהוסיפה יותר מ-4.5% במסחר הסדיר.

מניית רשת הדיסקאונט לנוער, פייב בילו (FIVE) זינקה ב-12% לאחר הנעילה, לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 11 סנט למניה על מחזור הכנסות של 117.1 מיליון דולר. החברה היכתה את הציפיות המוקדמות של האנליסטים בוול-סטריט שציפו לרווח של 9 סנט למניה. החברה גם אמרה כי היא צופה כי הרווחים ברבעון השלישי יעמדו בטווח של 3-4 סנט למניה.

פפ בויס (PBY) נפלה ביותר מ-7% אחרי הנעילה, לאחר שחברת חלפי הרכב דיווחה על תוצאותיה לרבעון השני שלא הצליחו לפגוש את תחזיות האנליסטים המוקדמות. במהלך הרבעון האחרון החברה הרוויחה 5.4 מיליון דולר או 10 סנט למניה על הכנסות של 527.6 מיליון דולר, נמוך משמעותית מתוצאותיה ברבעון המקביל אשתקד במהלכו החברה השכילה להרוויח 33 מיליון דולר או 61 סנט למניה על מחזור הכנסות של 539.3 מיליון דולר.
 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.