הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> שבוע חמישי רצוף של עליות! מאת שלמה קופר 11.11.2013

שבוע חמישי רצוף של עליות! מאת שלמה קופר 11.11.2013

11-11-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
הריצה בשוק המניות עשויה לעמוד למבחן בשבוע הקרוב במידה והערות שישמיעו בכירים בפדרל ריזרב, כמו ג'נט ילן, אשר צפויה לרשת את מקומו של ברננקי בתחילת השנה הבאה, יוסיפו להשקפה כי הבנק המרכזי עשוי לסגת מתוכנית התמריצים, מוקדם יותר מאשר מאוחר.
עם פחות מחודשיים שנותרו עד לסוף השנה, משקיעים רבים מחכים למשהו שיהיה מסוגל לתת דחיפה אחרונה לשוק מניות שכבר רושם 24% מתחילת השנה, התשואה הטובה ביותר מזה עשור. הפד עשוי להיות הזרז מספר 1 לכך.
למרות שרוב האנליסטים לא מצפים כי הפד יחל בצמצום לפני סוף השנה, רצף של נתונים כלכליים מעודדים בשבוע שעבר, לרבות נתוני התעסוקה החזקים לאוקטובר, מעלים את הסבירות כי הפד עשוי להקדים את הלחיצה על כפתור הנסיגה.
סקר שנערך ע"י רויטרס ביום שישי מראה כי יותר סוחרי מניות אמריקאיים חושבים כי הפד יחל בנסיגה מתוכנית התמריצים לפני חודש מרץ 2014. רק לפני שבועיים, סקר דומה מצא כי מרבית הסוחרים צופים כי הבנק המרכזים לא יחל בנסיגה לפני מרץ.
השוק אומנם סיים את השבוע בעליות שערים, בדיוק כפי שעשה ב-4 השבועות שקדמו לו. אך השבוע האחרון בדק את יכולת הספיגה של הסוחרים בפני ירידות. עד ליום חמישי האחרון השוק התנהל בתנועה צידית בטווח מסחר צר. או אז הגיעה הנפקת טוויטר המתוקשרת ששאבה את כל החמצן מהחדר. בעוד הנפקת המיקרובלוגים זינקה ב-72% ביום הראשון, הרי שהשוק רשם במקביל את הירידה החדה ביותר בחודש האחרון.
מהן 2 הסיבות הסבירות ביותר לכך שהשוק נחת למטה ביום חמישי?
1. המשקיעים מכרו כל מניה בתיקי ההשקעות שלהם כדי לקנות את ההנפקה של טוויטר (TWTR).
2. נתוני הצמיחה ביום חמישי שהצביעו על התרחבות של 2.8% בכלכלה הגדולה בעולם, העלו את מפלס החרדה כי צמצום תוכנית ההרחבה הכמותית תגיע מוקדם יותר מאשר מאוחר.
האופציה הראשונה היא כמובן בדיחה, כמו גם התמחור האבסורדי לו זכתה טוויטר, כך שאנחנו נשארים באמת עם האפשרות השניה. חששות מצמצום מתוכנית הנסיגה. בהקשר של טוויטר רק נאמר כי היא כבר החלה להרגיש את כוח הכבידה כאשר צנחה ב-7.25% ביום שישי.
בדיוק כפי שתוכנית הנסיגה הישרתה על המשקיעים אווירת נכאים ביום חמישי, כך בקרוב מאוד היא תוכיח את עצמה כסיבה מספר 1 לקנות מניות. זאת כיוון שכלכלה בשיפור טובה יותר עבור המשקיעים במניות בשלב זה של המחזוריות הכלכלית מאשר כל תוכנית מוניטרית. את זה הבינו המשקיעים ביום שישי כאשר עשו את תנועת הריוורס ובניתור למעלה מחקו את כל הירידות מיום חמישי. ביום שישי היו אלו מספרי התעסוקה שהיו חזקים מהצפוי.
204 אלף משרות חדשות נוצרו במשק האמריקני בחודש אוקטובר, גבוה כמעט פי שתיים מהערכות המוקדמות שנקבו ב-125 אלף בלבד.
בסיכום שבועי: מדד הדאו-ג'ונס ומדד ה- S&P 500 רושמים שבוע חמישי רצוף של עליות. מדד הדאו-ג'ונס עלה ב-0.9%, מדד ה-S&P 500 עלה 0.5%. הנאסדק ירד ב-0.1%.
מבט טכני
ממוצע נע ל-20 יום היה האינדיקטור מספר 1 שלנו בשבוע שעבר למבחן הירידות בשוק. הירידות אומנם הגיעו ביום חמישי ונקלטו מיידית על הממוצע הנע שהצליח לבצע תנועת יו-טרן בשוק ולהחזיר אותו למעלה. השוק ממשיך להיסחר הצידה בשבועיים האחרונים בטווח מחירים מוגדר ומובחן. רמת 177.64 נק' על תעודת הסל SPY משמשת כטווח המסחר העליון, בעוד 173.96 נק' משמשת כטווח המחירים התחתון. פריצה של אחת הרמות תוביל לתנועה הבאה בשוק, כאשר את מרבית הסיכויים אנחנו נותנים לפריצה למעלה. שוק יכול לתקן במחיר או בזמן. נראה כי השוק בוחר באפשרות השניה ומתכונן לריצה לתוך החודשיים האחרונים לשנה.

 

SPY 


בשבוע הקרוב
מלבד שורת הנואמים בפד, השוק יתמקד בשבוע הקרוב בתוצאות ממספר קמעונאיות, עם השבועות הקרובים שיביאו לוול-סטריט את דוחות הרווח וההפסד בשליש האחרון של עונת הרווחים.
מבין 16 הפירמות שנסחרות ב-S&P 500 ותדווחנה השבוע, 4 יהיו קמעונאיות: מייסיס (M), קוהלס (KSS), וול-מארט (WMT), ונורדסטורם (JWN).
וול-מארט ומייסיס צפויות להראות עליה ברווחים מהשנה שעברה, בעוד קוהלס ונורדסטורם צפויות להראות ירידה. עוד המשקיעים יבחנו את תוצאות הרווח שלהן כדי למצוא רמזים לקראת עונת הקניות לחגים המתקרבת, שעשויה ע"פ התחזיות של מספר אנליסטים, להיות אחת האיטיות מזה שנים.
 
שבוע מסחר מוצלח!

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.