הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> המשקיעים מוכרים את מניות הסמולקאפס! מאת שלמה קופר 11.12.2013

המשקיעים מוכרים את מניות הסמולקאפס! מאת שלמה קופר 11.12.2013

11-12-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בוול-סטריט מעדו למטה אתמול, יום אחרי סגירה בשיא כל הזמנים במדד ה-S&P 500, כאשר הסוחרים מביטים כבר אל עבר פגישת הפדרל ריזרב שתיערך בשבוע הבא. מניות סקטור הבריאות רשמו את הפעילות הערה ביותר על רקע חדשות במספר חברות, בעוד מניות סקטור השירותים רשמו את הביצועים הגרועים ביותר מבין 10 הסקטורים המרכיבים את מדד ה-S&P 500. מחזורי המסחר היו צרים אפילו לחודש דצמבר שידוע כחודש עם מחזורים מתחת לממוצע. מדד ה-S&P 500 סיים בירידה קלה של 0.32%.
מדד הראסל 2000 שעוקב אחרי המניות בעלות שווי השוק הקטן ביותר בשוק רשם ירידה חדה של 0.9% במסחר אתמול. ביצועי החסר של הראסל 2000 ככל הנראה קשורים בחלקן למכירות לצורך קיזוזי מס, תופעה שמתגברת בזמן הזה של השנה. מניות הסמולקאפס בדר"כ מרגישות את הצביטה הזו בצורה מודגשת יותר מאשר המניות הגדולות בשוק, מאחר שהמשקיעים הפרטיים מעורבים יותר במניות אלו. מאידך המניות בעלות שווי שוק הגדול בדר"כ מוחזקות בצורה נרחבת ע"י המוסדיים שעשויים להיות פחות רגישים לתזמון פעולות לקיזוז מס, בשל פטורים ממס או בשל לוח שנת מס שונה.
השוק לוקח מנוחה לאחר ריצה חדה לשיאים חדשים בשבועות האחרונים. אין שום סיבה לחשוב שמדובר במשהו אחר מכך. מספר בנקאים מהפד רמזו ביום שני כי הבנק המרכזי עשוי להיות קרוב יותר מאשר שוער קודם לכן לקיצוץ בתוכנית 85 מיליארד דולר של רכישות אג"ח. אך נתונים כלכליים חזקים לאחרונה, לרבות ירידה בשיעור האבטלה לשפל של 5 שנים, עוזרים לרכך את הגלולה המרה עבור המשקיעים. המדיניות המוניטרית מגיבה לשינויים בכלכלה, וכל עוד הכלכלה חזקה יותר וטובה יותר, נסיגה מתוכנית התמריצים לא צריכה להיות קשה מדי לעיכול. ישיבת הפד תתקיים בימים שלישי ורביעי בשבוע הבא.
טוויטר (TWTR) שהיתה אחת העסקאות הטובות אתמול אצל הסוחרים בחדר המסחר האינטרנטי של מגמות, זינקה ל-52.58$ כאשר היא יותר ממכפילה את ערכה ממחיר ההנפקה של 26$ בתחילת נובמבר. המניה הרחיבה את העליות החדות בה מיום שני, לאחר מספר הודעות על מוצרים חדשים שעשויים להזניק את הכנסות החברה. המניה סגרה בעליה של 5.8% לרמה של 51.99$. האופטימיות גלשה למניות אינטרנט אחרות כמו פייסבוק שעלתה ב-2.9% לרמה של 50.25$ ויאהו (YHOO) שזינקה ב-3.5% לרמה של 40.22$.
אוסי סיסטמם (OSIS) שקרסה ב-40% ביום שני ונסחרה בשפל של 39$ למניה, לפני שאתמול החל תיקון המחירים במניה כאשר היא מקזזת חלק מהירידות החדות בה וסוגרת ברמה של 47.38$. חברת Roth Capital הגנה על החברה אתמול כאשר אמרה שלדעתה התרחיש הגרוע ביותר כבר מתומחר לתוך המניה שעשויה לרוץ ל-66$ עד 84$ במקרה של פתרון חיובי. המניה עלתה ב-3.4% וננעלה ברמה של 48.99$.
רביעי: הלוח הכלכלי ימשיך להיות צר גם היום, עם מדד המשכנתאות שיפורסם בשעה 7:00 בבוקר, ותקציב האוצר לחודש נובמבר שיפורסם בשעה 14:00.
אחרי הנעילה: מניית יצרנית כלי הנשק סמית' אנד ווסון (SWHC) זינקה בשעות המאוחרות בקרוב ל-6% במחזורי מסחר כבדים, לאחר שפירסמה את דוחות הרווח שלה והצליחה לעקוף את תחזית האנליסטים הן בשורת המכירות והן בשורת הרווח. החברה גם הוציאה תחזית אופטימית להמשך השנה.
חברת כרטיסי האשראי מסטרקארד (MA) זינקה ב-4.77% לרמה של 800$ בשעות המאוחרות, לאחר שהחברה הודיעה על ספליט של 10 ל-1 במניה, הקפיצה את שיעור הדיבידנד למשקיעים ב-83% לרמה של 1.10$ למניה (או 11 סנט לאחר הספליט). כמו-כן החברה הודיעה על תוכנית רכישה בחזרה של המניות בשוק הפתוח בגובה 3.5 מיליארד דולר. הספליט במניה יוציא את מסטרקארד מהמירוץ למועדון האקסקולוסיבי של 1,000$ למניה. הספליט יתרחש ב-9 לינואר. מניית PCLN הגיעה ל-1,000$ למניה באמצע ספטמבר, בעוד GOOG פרצה גבול מחירים זה באמצע אוקטובר. להוציא את MA, נותרו רק 3 מניות עם מחיר יקר מ-500$ שנסחרות ב-S&P 500 בדרכן למועדון ה-1,000$: GHC, AAPL, CMG.
מניית לבורטורי אוף אמריקה (LH) צללה ב-6.71% אחרי הנעילה במחזורים בינוניים, לאחר שחברת הדיאגנוסטיקה התאימה כלפי מטה את תחזית הרווח וההכנסות לשנת 2013 ו-2014.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.