הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> בידיים של ג'נט ילן מאת שלמה קופר 11.2.2014

בידיים של ג'נט ילן מאת שלמה קופר 11.2.2014

11-02-2014

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
ללא הודעות מאקרו שישמשו כזרזים לכיוון השוק ביום שני, המניות בוול-סטריט סיימו בעליות קלות, כשאר המשקיעים מעכלים את הריצה האחרונה בשוק ומביטים קדימה לעבר הופעתה הראשונה של יו"ר החדשה של הפדרל ריזרב, ג'נט ילן, בפני הקונגרס.
הנאסדק קיבל זריקת מרץ ע"י עוצמה במניות הטכנולוגיה הגדולות, אך מרבית שחקני השוק נקטו בעמדה של לחכות ולראות, כאשר הם ממתינים לקבל אישור מעדותה של יו"ר הפד החדשה כי המדיניות של הפד לא תשתנה בתמיכה בכלכלה. מדד ה-S&P 500 סיים בעליה קלה של 0.16%, כאשר הוא נועל את היום במדוייק על רמת ההתנגדות הפסיכולוגית 1,800 נק'.  מדד הנאסדק עלה ב-0.54%.
הפד הכריז לראשונה על האטה בקצב תוכנית רכישות האג"ח בדצמבר האחרון, לאחריו הכריז על האטה נוספת בינואר. אם הפד יחליט לשנות את קצב הנסיגה, זה עלול לעלות את החששות כי הכלכלה עדיין איננה חזקה דיה לעמוד על 2 רגליים בכוחות עצמה. ילן תצטרך ללכת בין הטיפות ומצד אחד להכיר בכלך שהתאוששות הכלכלית שברירית ומצד שני להצביע על עוצמה אמיתית בכלכלה שהושגה, כך שהפד לא צריך לשנות את מדיניותו בצורה משמעותית. שינוי בדעתו של הפד עשוי לשלוח גלים של חוסר וודאות לשוק. נקודות המפתח בנאומה של ילן יפורסמו היום לפני פתיחת המסחר.
מדד ה-S&P 500 החל את השבוע באווירה אופטימית לאחר שסיכם את ביצועי היומיים הטובים ביותר מזה 4 חודשים והצליח לרשום שבוע ראשון של עליות לאחר 3 שבועות רצופים של ירידות. העליות בשבוע שעבר הושגו לאחר נסיגת המחירים החדה ביותר מזה חודשים. בשבוע שעבר המשקיעים קיבלו שיחת השכמה לכך ששנת 2014 איננה צפויה להיות כמו שנת 2013 במונחים של תשואה או נסיעה חלקה.
מניית האסברו (HAS) היתה החזקה ביותר במדד ה-S&P 500 כאשר עלתה ב-4.5% לרמה של 52.36$. יצרנית הצעצועים דיווחה על תוצאותיה לרבעון האחרון ושחררה בנוסף תחזית מעודדת.
מניית ילפ (YELP) קפצה 1.9% לרמה של 91.11$. הוול-סטריט ג'ורנל דיווח בשנת כי פורטל האינטרנט יאהו ישתף פעולה על אתר ביקורות מוצרי הצרכנות, על-מנת להגביר את התוצאות המקומיות במנוע החיפוש שלו. מניית YHOO עלתה ב-1.4% לרמה של 37.76$.
שלישי: העיניים של כל הסוחרים הולכים להיות נעולות על הקפיטול היל היום, שם יו"ר הפד החדשה ג'נט ילן, קצת יותר משבוע לאחר שקיבלה את המושכות להובלת הבנק המרכזי, תעיד על המדיניות המוניטרית של הפד ועל התחזית הכלכלית. עדותה של ילן מעניינת במיוחד בעוד היא מגיעה בעקבות 2 דוחות תעסוקה חודשיים חלשים. ילן צפויה לענות לשאלות ותשובות לאחר עדותה שצפויות להתמקד בנושאים של תוכנית הפדרל ריזרב להמשך צמצום תוכנית התמריצים, יעדים וטריגרים, אינפלציה, צמיחה כלכלית, שיפור בשוק התעסוקה ומחשבות ארוכות טווח בנוגע לשיעורי הריבית במשק.
שפע של דוחות רווח מפירמות אמריקה ישוחררו היום בינהן: DF, TRIP, ICE. היומן הכלכלי יאכלס את מדד בטחון הקבלנים NFIB בשעה 7:30, המלאי הסיטונאי בשעה 10:00. עדותה של ג'נט ילן צפויה אף היא להתחיל בשעה 10:00.
אחרי הנעילה: מניית רקספייס (RAX) צללה בשעות המאוחרות ב-11.65%. ספקית פתרונות טכנולוגיית הענן, דיווחה על רווח של 14 סנט עבור הרבעון הרביעי, שאומנם תאם את ציפיות האנליסטים. אך המשקיעים מיהרו לחצו על כפתורי המכירה לאחר שהחברה אמרה כי מנכ"ל החברה, ליהם נאפיר יפרוש מתפקידו.
אורבן אאוטפיטרס (URBN) נפלה ב-1.75% לאחר שהחברה דיווחה כי מכירות הרשת צמחו ב-1% ברבעון הרביעי לעומת האנליסטים שציפו לצמיחה משמעותית יותר של 3.1%.
פעילות ערה נוספת הורגשה במניית אנני'ס (BNNY) שצללה ב-9.04% בשעות המאוחרות. חברת המזון האורגני הרימה את מפלס החששות של המשקיעים לאחר שהנמיכה תחזיות לרבעון הרביעי.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.